Zamknij

Sztokholm: Ciężarówka wjechała w ludzi! Cztery osoby nie żyją! 15 rannych

Redakcja
07.04.2017 15:17
Sztokholm: Ciężarówka wjechała w ludzi! Cztery osoby nie żyją! 15 rannych
fot. Twitter

Cztery osoby zmarły, a 15 zostało rannych w następstwie ataku z użyciem samochodu ciężarowego, do którego doszło w piątek po południu na głównej handlowej ulicy Sztokholmu - podały lokalne władze. Dziewięć osób jest w stanie poważnym. Wcześniej media informowały o trzech ofiarach śmiertelnych na miejscu zdarzenia i ośmiu rannych w ataku. Uprowadzona ciężarówka wjechała w piątek w tłum ludzi na handlowej ulicy Drottninggatan, a następnie uderzyła w dom towarowy. Zdaniem władz wszystko wskazuje na akt terroru.

Premier Szwecji: "Zostaliśmy zaatakowani. To prawdopodobnie atak terrorystyczny".

Szwedzki dziennik Aftonbaldet jako pierwszy poinformował, że w centrum Sztokholmu około godz. 15 ciężarówka wjechała w ludzi. Najnowsze doniesienia miejscowej policji mówią o trzech ofiarach. Wkrótce poznamy więcej szczegółów.

Na razie nie wiadomo, co stało się z kierowcą pojazdu. Zdarzenie miało miejsce w ścisłym centrum stolicy Szwecji. Jest to bardzo uczęszczana ulica. W momencie zamachu kierowca miał mieć na sobie kominiarkę. Pojawiły się też informacje o tym, że osoba kierująca ciężarówką opuściła pojazd i wtedy inny mężczyzna usiadł za kierownicą i odjechał.

Najnowszy komunikat policji potwierdza, że 3 osoby nie żyją, a 35 jest rannych. Informacje ze Sztokholmu spływają bardzo powoli. Aktualnie w miejscu zdarzenia trwa ewakuacja.

- Terroryzmu nie pozbędziemy się nigdy - komentuje w TVN24 Jerzy Dziewulski, były antyterrorysta. Niepotwierdzone informacje mówią o strzałach w innych dzielnicach Sztokholmu. - Miejsce, gdzie wydarzyła się tragedia, to często uczęszczany szeroki deptak pełen ludzi - mówiła na żywo kobieta mieszkająca na co dzień w Sztokholmie, dodając, że policja odradza jazdę przez centrum.

RadzioZET.pl/strz