Zamknij

Ciężarówka z 10 tonami żywności dotarła do Sudanu Południowego. Uratuje życie dzieciom

Redakcja
04.05.2018 14:43
Sudan
fot. Twitter

Bogata w witaminy i białko odżywcza mieszanka i specjalne wysokoenergetyczne batony — to zawartość ciężarówki, która dojechała do ośrodków dożywiania w Sudanie Południowym. Udało się przewieźć 10 ton żywności, której załadunek zainicjowała Fundacja „Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej”.

19 marca br. transport wyruszył ze stolicy Kenii, Nairobi. Po sześciu tygodniach specjalistyczna żywność niezbędna do uzupełnienia diety niedożywionych dzieci trafiła do dwóch ośrodków dożywiania wspieranych przez PCPM w Sudanie Południowym — Agangrial i Gordhim.

Pomoc dla Afryki

Trasa do Gordhim była wielkim wyzwaniem, ponieważ ciężarówka musiała pokonać około 2 tys. kilometrów nieutwardzonej drogi, przez którą trudno było przejechać. „Najważniejsze dla nas było to, aby ciężarówka zdążyła dojechać na miejsce przed nadejściem pory deszczowej. Inaczej przejazd niektórych odcinków trasy byłby niemożliwy” — wyjaśnia cytowany w komunikacie prezes PCPM Wojciech Wilk.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.

124 mln ludzi cierpi z niedożywienia

Według zaprezentowanego w marcu raportu „Sieci informacji o bezpieczeństwie żywnościowym” sporządzonego przez Unię Europejską i agendy ONZ wynika, że 124 mln ludzi w 51 krajach cierpi z powodu ciężkiego niedożywienia.

RadioZET.pl/PCPM/PAP/strz