Zamknij

Czołowa postać kartelu "El Chapo" nie żyje. Znaleziono ciało płatnej zabójczyni

19.09.2019 16:52
Czołowa postać kartelu "El Chapo" nie żyje. Znaleziono ciało płatnej zabójczyni
fot. CEN/EuroPics/East News

Nie żyje czołowa postać meksykańskiego kartelu El Chapo. Claudia Ochoa Felix, której instagramowy profil śledzi ponad 300 tysięcy użytkowników, została znaleziona martwa w  mieszkaniu swojego partnera. 35-latka przewodziła zbrojną jednostką, kierowaną przez Joaquina „El Chapo” Guzmana Loerę.

Zobacz także

W Meksyku, Ochoa Felix traktowana była niemalże jak celebrytka. Za sprawą eksponowanej w mediach społecznościowych urody zyskała nawet przydomek „Kim Kardashian świata przestępców”.

Claudia Ochoa Felix, według powszechnych, nieoficjalnych informacji była płatną zabójczynią na zlecenie El Chapo i przewodziła jedną ze zbrojnych jednostek kartelu Sinaloa. Kobieta za każdym razem zaprzeczała tym doniesieniom.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Według lokalnych mediów, ciało Meksykanki znaleziono w mieszkaniu, należącym do jej partnera, w Culican w Meksyku. Ochoa Felix miała 35 lat.

Na razie nie są znane dokładne przyczyny jej zgonu, ale pojawiły się nieoficjalne informacje o możliwości przedawkowania przez Meksykankę narkotyków. Jak informował prokurator Juan Jose Riosa Estavillo, wyniki sekcji zwłok wskazały obecność alkoholu w organizmie zmarłej, oraz innych substancji. Nie wykluczono śmierci przez uduszenie. Nie potwierdzono również, czy do jej śmierci mogły przyczynić się osoby trzecie.

"El Chapo" i kartel Sinaloa

Sinaloa, dowodzony przez mafijnego bossa narkotykowego Joaquina „El Chapo” Guzmana Loerę to najlepiej zorganizowany kartel w Meksyku. „El Chapo” był jednym z najbardziej poszukiwanych przestępców na świecie, zaliczono go również do puli tych najgroźniejszych. Przez blisko 30 lat przemycał do USA ogromne ilości twardych narkotyków, w tym metamfetaminy i heroiny.

Zobacz także

W 2016 roku, „El Chapo” został zatrzymany. W 2017 roku, władze Meksyku wydały zgodę na jego ekstradycję do Stanów Zjednoczonych. W 2019 roku usłyszał wyrok: dożywocie i 30 lat dodatkowego więzienia za handel narkotykami i liczne zabójstwa.

Zobacz także

W 2017 roku Netflix wyprodukował serial, oparty na losach „El Chapo”.

 

RadioZET.pl/o2.pl/wprost.pl/fakt.pl