Zamknij

Dramat podczas podróży poślubnej. Mężczyzna wpadł do wulkanu

26.07.2019 16:25
Dramat podczas podróży poślubnej. Mężczyzna wpadł do wulkanu
fot. Indy Star

Clay i Acaimie Chastain z Indianapolis wybrali się w podróż poślubną na wyspę Saint Kitts i Nevis na Karaibach. Jednym z ważniejszych punktów ich wymarzonej podróży miała być wspinaczka na stratowulkan Mount Liamuiga. W pewnym momencie romantyczna przygoda przybrała jednak dramatyczny obrót.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Stratowulkan Mount Liamuiga jest jedną z największych atrakcji na Saint Kitts i Nevis. To zarazem najwyższy szczyt wyspy. Grzbiet wraz z kulminacją otacza pogórze złożone z grubego płaszcza popiołów wulkanicznych z wykształconą od góry warstwą żyznych gleb. Płaszcz przecinają liczne, głębokie jary nazywane miejscowo gats lub guts.

Zobacz także

Clay i Acaimie Chastain wybrali się w podróż poślubną właśnie na Saint Kitts i Nevis na Karaibach, a wspinaczka na stratowulkan była jednym z najważniejszych punktów wycieczki.

Po wejściu na szczyt góry Clay Chastain postanowił zejść w dół wulkanu, aby móc z bliska podziwiać jego bujną roślinność. Przez cały czas był przypięty do liny, która zabezpieczała jego zejście. Jego małżonka została na szczycie.

Zobacz także

– Schodziłem, a po chwili poczułem, że świat wiruje, a ja słyszę jak żona mnie woła – wspomina swą wędrówkę Chastain. W pewnym momencie przybrała ona bowiem dramatyczny obrót. Lina, do której przypięty był Clay, zerwała się, a mężczyzna zaczął spadać.

Clay Chastain przeżył dzięki roślinom?

Acaimie była przerażona, jednak nie wahała się, aby jak najszybciej spróbować udzielić pomocy swojemu mężowi. Gdy nie słyszała jego głosu, zeszła w dół, tą samą ścieżką. Po drodze znalazła jego telefon. – Bałam się tego, co znajdę na dole – wspomina.

Zobacz także

Na dole wulkanu kobieta znalazła rannego Claya. Gdy oboje z trudem wydostali się z okolic krateru, kobieta zadzwoniła po pogotowie. Ze wstrząśnieniem mózgu, pękniętymi kręgami i złamaną czaszką, Clay trafił do szpitala.

Według ekspertów, Chastain zawdzięcza życie bujnej roślinności, która amortyzowała jego upadek. W serwisie GoFoundMe ruszyła zbiórka na transport Clay'a na Florydę.

RadioZET.pl/IndyStar