Zamknij

Nie żyje Clive Swift. Widzowie kochali go za rolę w "Co ludzie powiedzą?"

Redakcja
02.02.2019 14:27
Clive Swift nie żyje
fot. Rex Features/East News

Clive Swift nie żyje. Brytyjski aktor i autor piosenek, znany głównie z roli Richarda Bucketa z serialu BBC ''Co ludzie powiedzą?'', zmarł w wieku 82 lat.  

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Clive Swift zmarł w piątek, 1 lutego w swoim domu, po krótkiej chorobie, w otoczeniu rodziny. Miał 82 lata. Informację o śmierci aktora przekazał brytyjskim mediom jego agent. 

Aktor znany z serialu ''Co ludzie powiedzą?'', w latach 1960−1975 był mężem pisarki Margaret Drabble, z którą miał troje dzieci: Rebeccę, Adama i Joego.

Kim był Clive Swift? 

Clive Swift urodził się w Liverpoolu, w rodzinie żydowskiej, jako syn Abrama Swifta i Lily Rebeki z domu Greenman. Ukończył Clifton College oraz Gonville and Caius College na Uniwersytecie Cambridge. 

W 1972 zadebiutował na kinowym ekranie w filmie Alfreda Hitchcocka ''Szał''. W latach 70. pojawiał się w roli doktora Blacka w serialach ''The Stalls of Barchester'' i ''A Warning to the Curious''. W kolejnych latach występował w licznych filmach i serialach brytyjskich, m.in. ''Waugh on Crime'', ''The National Health'', ''Frenzy'', czy ''Podróż do Indii''.

Największą popularność wśród masowej publiczności przyniosła mu rola Richarda Bucketa, męża Hiacynty, w serialu komediowym ''Co ludzie powiedzą?''.

RadioZET.pl/DG