Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Co dzieje się teraz na Nanga Parbat? Walka trwa, mamy najnowsze informacje

27.01.2018 23:23
xxx wiadomosci

Denis Urubko i Adam Bielecki po morderczej wspinaczce w stronę Elisabeth Revol będą teraz odpoczywać przez najbliższą godzinę, może dwie. Nie maja ze sobą namiotu - informuje Ludovic Giambiasi, partner wspinaczkowy Francuzki.

Co dzieje się teraz na Nanga Parbat? Walka trwa, mamy najnowsze informacje fot. Twitter

Polska ambasada załatwia helikopter na rano, żeby zabrać Elizabeth do szpitala w Islamabadzie tak szybko, jak tylko otworzy się „okno pogodowe”.

Nie ma żadnych informacji - wbrew temu, co można znaleźć w niektórych polskich mediach - że Bielecki i Urubko idą już dalej po Tomasza Mackiewicza.

Jak podkreśla Giambiasi, teraz byłoby to niemożliwe. 

„Pracujemy nad rozwiązaniem, co dalej z Tomkiem” - czytamy na jego profilu społecznościowym na Facebooku.

Mackiewicz przebywa obecnie na wysokości około 7400 metrów nad poziomem morza. Ostatnie wiadomości mówiły o tym, że Polak zmaga się z chorobą wysokościową i ślepotą śnieżną.

Tomasz Mackiewicz, co mówił o tej górze?

- Intuicja mówiła mi, że jest naprawdę cienka linia, że można się przeliczyć. Wypuścisz się za daleko i nie wrócisz - mówił Tomasz Mackiewicz po pierwszej próbie zdobycia szczytu Nanga Parbat zimą w 2013 roku. 
Himalaista został wtedy na dwa tygodnie sam powyżej 6000 m n.p.m. W tym czasie spróbował samotnego rajdu w kierunku szczytu, osiągając wysokość 7400 m. Jak przyznał - nie znał wtedy dokładnej trasy na szczyt.

Radio ZET/ŁS

Oceń