Zamknij

Co najmniej 16 ofiar wybuchu i pożaru w centrum handlowym. Budynek zawalił się

Bartłomiej Chudy
16.08.2022 14:13

Do 16 ofiar wzrósł bilans ofiar niedzielnych eksplozji w składzie fajerwerków w centrum handlowym Surmału w Erywaniu (Armenia) - poinformował we wtorek portal Meduza, powołując się na ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych Armenii. Po eksplozji doszło do zawalenia się części budynku. Na miejscu wciąż trwa akcja ratunkowa i poszukiwanie zaginionych w gruzowisku.

16 ofiar eksplozji w centrum handlowym w Erewaniu
fot. screen Nexta/Twitter.com

Do wybuchu i pożaru w składzie fajerwerków w stolicy Armenii doszło w niedzielę 14 sierpnia przed południem czasu polskiego.

Choć od wybuchu mija trzecia doba, na miejscu w Erywaniu wciąż trwa akcja poszukiwawczo-ratownicza. Do tej pory spod gruzów zawalonego budynku wydobyto 16 ciał. Wśród ofiar jest dziecko oraz kobieta w ciąży.

16 ofiar wybuchu w centrum handlowym. Służby przeszukują gruzy

Zwłok dziewięciu osób nie udało się jak na razie zidentyfikować. Ponad 60 osób zostało rannych, a 18 osób uważa się za zaginione. Sieć obiegają dramatyczne nagrania z momentu eksplozji, ale i działań ratunkowych na gruzowisku.

Centrum handlowe Surmału jest położone 2 km na południe od centrum Erywania. Nie poinformowano jeszcze, co spowodowało zapalenie się fajerwerków, ale władze wykluczyły podłoże terrorystyczne.

RadioZET.pl/PAP