Zamknij

Co najmniej milion euro strat po incydencie na lotnisku w Monachium

Redakcja
30.07.2018 16:35
Co najmniej milion euro strat po incydencie na lotnisku w Monachium
fot. Pixabay

Co najmniej milion euro wyniosły szkody spowodowane sobotnim incydentem na lotnisku w Monachium na południowym wschodzie Niemiec, gdzie pasażerka wtargnęła do strefy bezpieczeństwa bez poddania się wymaganej kontroli - podało lotnisko w poniedziałek.

Dokładna wysokość poniesionych szkód nie została jeszcze ustalona. Na sumę już oszacowaną złożyły się m.in.: opłaty za start i lądowanie oraz koszty wyrzuconych i niesprzedanych posiłków w punktach gastronomicznych w ewakuowanej części lotniska - przekazał szef władz portu lotniczego Michael Kerkloh.

W sobotę rano ok. 40-letnia kobieta przeszła przez skaner, ale zakwestionowano jej bagaż podręczny; następnie wróciła do kontroli już bez bagażu i bez ponownego sprawdzenia przedostała się do strefy bezpieczeństwa. Zawiadomiona o incydencie policja zarządziła opróżnienie terminalu nr 2 i jego terminalu satelitarnego. Wznowiły one funkcjonowanie dopiero po siedmiu godzinach.

Do tej pory nie ustalono, w jaki sposób mogło dojść do takiego naruszenia procedur bezpieczeństwa. Sprawczyni zajścia będzie za swój czyn odpowiadać z wolnej stopy.

RadioZET.pl/pap/maal