Zamknij

Co za pomysł! Rozdają marihuanę za sprzątanie ulic

Redakcja
03.08.2017 16:42

Na nietypowy pomysł wpadły władze miasteczka Gardiner w Maine w Stanach Zjednoczonych. Za posprzątanie swojej okolicy i zapełnienie dwóch toreb śmieciami, można dostać gram najlepszej jakości ekologicznej marihuany. Dzięki temu fani „trawki” nie kupują u dilera, a ulice są czyste jak nigdy dotąd.

Co za pomysł! Rozdają marihuanę za sprzątanie ulic
fot. Flickr

 

Niecodzienny sposób na walkę z zanieczyszczeniem wymyślił farmer medycznej marihuany z miasteczka Gardiner w USA. Za napełnienie dwóch torem śmieciami można dostać jeden gram ekologicznej marihuany. Inicjatywa jest skierowana do młodych.

Młodzi wzięli się za porządki

Dennis Meehan, pomysłodawca projektu przekonał już do swojego pomysłu mieszkańców, którzy zauważyli, że młodzi ludzie coraz częściej biorą się za sprzątanie okolic swoich domów, a także miejskiego parku i ulic. Farmer dostrzega też korzyści płynące z zażywania nielegalnych w większej części świata substancji. – Wszyscy mamy miliony receptorów kannabinoidowych w naszych mózgach i reszcie ciała. To dlatego terapie marihuaną są tak skuteczne – komentuje.

Ekologiczna uprawa konopii indyjskich

Ponadto jego zdaniem dzięki temu, co wymyślił, młodzi ludzie zaczęli czuć się w swoim mieście potrzebni. Dennis zaznacza, że jego medyczna marihuana jest produktem ekologicznym, uprawianym w zgodny z naturą sposób – bez sztucznych nawozów, ulepszaczy itp.

Zobacz także

Jak podaje portal Noizz.pl, w wydarzeniu z 22 lipca 2017 roku wzięło udział jeszcze więcej osób niż w Kolorado, gdzie pomysł zrodził się po raz pierwszy.

W Polsce towar zakazany

Jak sprawa posiadania i palenia marihuany wygląda w Polsce? Sąd może orzec za posiadanie narkotyków do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli sąd uzna, że wystąpił przypadek mniejszej wagi np. za posiadanie 1 grama marihuany może zostać orzeczona grzywna lub kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 1 roku. W przypadku posiadania znacznej ilości marihuany Sąd może orzec od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Czy Przystanek Woodstock jest bezpieczny? Wypowiedz się w naszym serwisie MAM ZDANIE.

RadioZET.pl/NOIZZ.pl/posiadanienarkotykow.com.pl/strz