Zamknij

Córka milionera zabiła 6 osób. Jest decyzja sądu [NOWE FAKTY]

Redakcja
22.10.2017 15:22
Córka milionera zabiła 6 osób. Jest decyzja sądu [NOWE FAKTY]
fot. Facebook+Twitter

Nawet 10 lat więzienia grozi córce ukraińskiego milionera, która ścigając się rozpędzonym Lexusem, wjechała w tłum ludzi. Ukraińskie media podają, że 20-latka w chwili wypadku miała na liczniku co najmniej100 km na godzinę.

Po tragicznym wypadku, który wydarzył się w środę 18 października, na Ukrainie rozgorzała dyskusja na temat „równych i równiejszych”. Media przywołując kontrowersyjne sprawy, w których dzieci bogatych rodziców byli traktowani ulgowo przed wymiarem sprawiedliwości. Szef ukraińskiego MSW Anton Heraszczenko zapewnia jednak, że tym razem będzie inaczej.

Tłum żąda wieloletniego wyroku

Opinia publiczna czeka na surową karę dla Oleny Zajcewej. Zgodnie z ukraińskim kodeksem grozić jej może nawet 10-letnia odsiadka. – Nie pozwolimy im "załatwić" tej sprawy, nie pozwolimy na ugodę. Jedynym rozwiązaniem dla problemu, jaki stanowi szaleńcza jazda bogatych dzieci, jest nagrywanie przestępstw drogowych – napisał minister na Facebooku.

2 miesiące w areszcie

Ukraiński sąd przedłużył 20-latce areszt do dwóch miesięcy bez możliwości wyjścia za kaucją. Tam młoda kobieta poczeka na rozprawę przed sądem. Tej sprawie przygląda się całe społeczeństwo.

Oto zdjęcia z miejsca wypadku i z mediów społecznościowych Oleny Zajcewej:

Więcej o sprawie:

Zobacz także

RadioZET.pl/strz