Zamknij

Córka milionera zabiła 6 przechodniów. Ofiary nie miały szans [WIDEO]

Redakcja
24.10.2017 11:50
Córka milionera zabiła 6 przechodniów. Ofiary nie miały szans [WIDEO]
fot. Youtube

Sąd wyłączył możliwość wyjścia po wpłaceniu kaucji Oleny Zajcewej, która w środę 18 października będąc pod wpływem narkotyków wjechała w grupę przechodniów. Zginęło 6 osób, w tym kobieta w ciąży i 15-letnia uczennica szkoły średniej.

Zagłosuj

Uważasz, że 20-latka dostanie najwyższy możliwy wyrok?

Liczba głosów:

Z najnowszych ustaleń wynika, że Olena Zajcewa brała udział w nielegalnym wyścigu samochodowym. W pewnym momencie jej Lexus zderzył się z innym autem i zmieniając tor jazdy, z pełnym impetem wbił się w grupę przechodniów. Z zapisów kamer monitoringu śledczy ustalili, że samochód 20-latki jechał ponad 100 km na godzinę.

Społeczeństwo domaga się wysokiego wyroku

Całe ukraińskie społeczeństwo śledzi tę sprawę, patrząc na każdy krok prokuratury, która – zdaniem Ukraińców – mogłaby dopuścić się nieprawidłowości w tej sprawie. Osobą odpowiedzialną za śmierć niewinnych osób jest bowiem córka ukraińskiego milionera, prezesa firmy energetycznej. Sąd zdecydował przedłużyć areszt córce oligarchy do 2 miesięcy i zablokował możliwość wyjścia za kaucją.

Zobacz także

Brak możliwości wyjścia za kaucją

Mieszkańcy Charkowa są oburzeni tym, co się stało i domagają się od sądu najwyższego możliwego wymiaru kary. Zgodnie z ukraińskim kodeksem, Zajcewej grozi do 10 lat więzienia. Na miejscu tragedii, ludzie przynoszą kwiaty i znicze. Przez najbliższe 2 miesiące, oskarżona w areszcie poczeka na rozprawę przed sądem.

Nagranie z Charkowa z poniedziałku (23 października):

RadioZET.pl/strz