Zamknij

Córka oligarchy, która zabila 6 osób, może uniknąć kary [NOWE FAKTY]

Redakcja
27.10.2017 16:25
Córka oligarchy, która zabila 6 osób, może uniknąć kary [NOWE FAKTY]

Cała Ukraina patrzy na ręce prokuraturze, aby córka milionera, która zabiła 6 osób, nie uniknęła kary. Tymczasem okazuje się, że prawnicy zatrudnieni przez Wasilija Zajcewa znaleźli już kilka okoliczności łagodzących dla 20-latki.

Zagłosuj

Czy bogaci ludzie są w sądach traktowani ulgowo?

Liczba głosów:

Najlepsi ukraińscy prawnicy zajęli się obroną 20-latki i ich starania zdają się przynosić efekty. Jedną z okoliczności, która dodatkowo obciążała Olenę Zajcewą, były opiaty, które zostały wykryte w jej krwi. To, co miało pogrążyć młodą kobietę, może zadziałać na jej korzyść. Opiaty wchodzą bowiem w skład niektórych silnych leków uspokajających i te – zdaniem prawników – ich klientka miała zażyć przed jazdą. Środki te na terenie Ukrainy są zupełnie legalne.

Nowe okoliczności

W lokalnych mediach pojawiło się również nagranie, na którym słychać mężczyznę, który oferuje rodzinie ofiary milion euro (4,2 mln złotych) w zamian za to, że ta wstrzyma się z zeznawaniem na niekorzyść 20-latki. – Wszystko, co możemy zrobić dla rodzin ofiar, zrobimy. Zbieramy pieniądze i jesteśmy gotowi zapewnić pomoc finansową – mówił prezes firmy energetycznej Wasilij Zajcew, którego córka przebywa w areszcie.

Milion euro za zmianę w zeznaniach

Jeśli bliscy ofiar skuszą się na propozycję oligarchy i jego ludzi, a sąd jazdę na silnych środkach uspokajających uzna za okoliczność łagodzącą, Zajcewa może uniknąć kary. Gdy stanie się inaczej, zgodnie z ukraińskim kodeksem grozi jej nawet 10-letnia odsiadka w więzieniu.

W środę 18 października Olena Zajcewa, jadąc Lexusem ponad 100 km na godzinę przez Charków, wypadła z drogi i z pełnym impetem wjechała w grupę przechodniów. Zginęło 6 osób, w tym 15-latka i kobieta w ciąży. Społeczeństwo ukraińskie domaga się wysokiej kary.

Tak bliscy żegnali ofiary rajdu 20-latki:

RadioZET.pl/strz