Zamknij

Tragedia w turystycznym kurorcie. Nie żyje trzyosobowa rodzina

25.12.2019 17:17
Basen
fot. Shutterstock

Policja z Costa del Sol bada sprawę śmierci trzyosobowej rodziny z Wielkiej Brytanii. 52-letni mężczyzna i dwoje jego dzieci, 9-latka i 16-latek, utonęli w hotelowym basenie w hiszpańskim kurorcie. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do tragedii w hiszpańskim kurorcie Costa del Sol doszło w Wigilię. Jak informuje brytyjska telewizja Sky News, policja przybyła na miejsce zdarzenia odnalazła ciała 53-letniego mężczyzny, 9-latki i 16-latka. Zwłoki znajdowały się w basenie hotelu Club La Costa World.

Costa del Sol. Nie żyją trzy osoby 

Lokalne media w Hiszpanii podają, że ojciec i 16-letni syn wskoczyli do wody, aby uratować tonącą córkę. Służby ratownicze zostały zaalarmowane przez przerażoną matkę. Kobieta jest pod opieką hiszpańskich służb. 

Pracownicy hotelu słyszeli krzyki i próbowali wykonać resuscytację, ale nie mogli im pomóc. Przybyli na miejsce lekarze stwierdzili zgon trzech osób 

relacjonuje Fernando Torres, dziennikarz BBC

Ciała ojca i dwójki dzieci zostały przewiezione do Instytutu Medycyny Sądowej w Maladze. Śledczy oczekują na wyniki sekcji zwłok. Z nieoficjalnych informacji wynika, że przyczyną tragedii mogła być elektryczna lub mechaniczna awaria systemu pomp basenowych. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Sky News/BBC