Zamknij

Pielęgniarka zakażona koronawirusem popełniła samobójstwo. Miała 34 lata

26.03.2020 18:12
Daniela Trezzi
fot. Instagram

Nie żyje 34-letnia pielęgniarka z Lombardii, która była zakażona koronawirusem. Włoski Narodowy Związek Pielęgniarek poinformował, że kobieta popełniła samobójstwo. Oficjalne przyczyny jej śmierci nie są jednak znane.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

34-letnia Daniela Trezzi pracowała w jednym ze szpitali w Lombardii, regionie najbardziej dotkniętym epidemią koronawirusa we Włoszech. Kobieta pracowała na oddziale intensywnej terapii.

Oficjalne przyczyny śmierci kobiety nie są znane. Jej znajomi przekonują jednak, że 34-letnia w ostatnim czasie pracowała po kilkanaście godzin na dobę, często mając do czynienia z ciężko chorymi pacjentami. Wiadomo także, że sama zakażona była koronawirusem.

Zobacz także

Pracownicy szpitala uważają, że Trezzi nie radziła sobie psychicznie z faktem, że jest zakażona i może zarażać inne osoby.

Kilka dni temu w Wenecji samobójstwo popełniła inna pielęgniarka. "Wydaje się, że jest to analogiczny przypadek. Ta sam motywacja skłoniła obie te kobiety do targnięcia się na swoje życie. Miejmy nadzieję, że więcej nie będziemy musieli informować o takich tragediach" - napisał Włoski Narodowy Związek Pielęgniarek.

Koronawirus we Włoszech. Przerażający bilans epidemii

Do 7503 wzrosła we Włoszech w ciągu doby liczba zmarłych zakażonych koronawirusem - poinformowano w środę. Od wtorku stwierdzono 683 zgony. Łączna liczba osób zakażonych wynosi 57 tysięcy.

Zobacz także

Zanotowano dotychczas 74 tys. przypadków koronawirusawirusa.

Zobacz także

Kolejny dzień z rzędu spadła liczba nowych zachorowań; w środę stwierdzono ich prawie 3500.

Koronawirus w Polsce: liczba zachorowań, zalecenia. RAPORT

Wyzdrowiało ponad 9300 chorych.

RadioZET.pl/ Worldometers.info/ Telegraph.co.uk