Zamknij

Te zdjęcia mówią wszystko. Twarze lekarzy walczących z koronawirusem

24.03.2020 18:19
koronawirus
11 Zobacz galerię
fot. Bored Panda

Każdego dnia do mediów społecznościowych trafiają zdjęcia przedstawiające twarze przemęczonych lekarzy z całego świata, stojących na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem. Tylko w Hiszpanii ponad 12 proc. wszystkich zakażonych koronawirusem to personel służby zdrowia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Według ostatnich danych, w Hiszpanii jest zainfekowanych co najmniej 3,5 tys. lekarzy i pielęgniarek. To więcej niż we Włoszech, a nawet - proporcjonalnie do liczby zakażonych w skali kraju - w Chinach.

Zobacz także

Przyczyna? "Wysłaliśmy naszych bohaterów do walki z koronawirusem bez broni" - napisał dziennik "El Confidencial".

Jednym z lekarzy, którzy zmarli w dniach epidemii jest Włoch Gino Fasoli. Po czterech latach emerytury powrócił on do pracy w szpitalu w miejscowości Ome koło Brescii w Lombardii, by pomóc w związku z kryzysową sytuacją i brakiem personelu, o co poprosili go tamtejsi lekarze. Ostatnio był wolontariuszem, jeździł z chorymi do sanktuarium w Lourdes. Natychmiast pospieszył z pomocą z powodu epidemii.

Zobacz także

Do mediów społecznościowych każdego dnia trafiają nowe zdjęcia przedstawiające twarze przemęczonych lekarzy z całego świata, którzy stoją na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem.

- Zrobiłem to zdjęcie z dwóch powodów. Po pierwsze – chciałem je wysłać do mojej partnerki, aby powiedzieć jej, że skończyłem pracę. Po drugie, aby pokazać tę fotografię mojej rocznej córeczce, kiedy dorośnie. Opowiem jej o tym momencie - powiedział lekarz Nicola Sgarbi w rozmowie ze stacją CNN.

Koronawirus w Polsce: liczba zachorowań, zalecenia. RAPORT

- Proszę, zostańcie w domu i stosujcie się do zaleceń. Nie potrzebujemy większej liczby pacjentów – apelował na jednym z portali społecznościowych pielęgniarz Luke Theophilus.

Zobacz także

Na całym świecie potwierdzono jak dotąd 392 331 przypadków zakażenia koronawirusem. Bilans ofiar śmiertelnych wynosi obecnie 17 156 osób.

RadioZET.pl/ PAP/ Ministerstwo Zdrowia/ Bored Panda/ CNN