Zamknij

Cypr: Ciało 8-latki w walizce. To kolejna ofiara seryjnego mordercy

Redakcja
07.05.2019 08:05
Cypr: Ciało 8-latki w walizce. To kolejna ofiara seryjnego mordercy
fot. PAP/EPA

Policja na Cyprze odnalazła w jeziorze Mitsero drugą walizkę zawierającą ludzkie szczątki. To kolejna ofiara 35-letniego seryjnego mordercy. Mężczyzna przyznał się do zabójstwa siedmiu cudzoziemek, w tym dwóch dziewczynek w wieku sześciu i ośmiu lat.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak informują zagraniczne media, zwłoki odkryte w walizce w pobliżu wioski Mitsero należą do 8-letniej Eleny Natalii Bunei, która zaginęła w 2016 roku. Wcześniej śledczy odnaleźli zwłoki matki dziewczynki, 36-letniej Livii Florentiny Bunea.

Policja na Cyprze podejrzewa, że na dnie jeziora znajduje się trzecia walizka ze zwłokami. 

Seryjny morderca na Cyprze 

Afera Metaxy wybuchła w niedzielę, 14 kwietnia, kiedy niemiecki turysta, fotografując opuszczoną kopalnię pirytu w Mitsero, dostrzegł unoszące się na powierzchni wypełnionego wodą szybu zwłoki kobiety. Policja szybko ustaliła, że ciało należy do zaginionej w maju ubiegłego roku 38-letniej obywatelki Filipin Mary Rose Tiburcio. Tiburcio pracowała na Cyprze jako pomoc domowa.

Według jej przyjaciółki, która zgłosiła zaginięcie, w dniu swojego zniknięcia Tiburcio była umówiona z mężczyzną, którego poznała na międzynarodowym portalu randkowym Badoo. Na spotkanie zabrała ze sobą swoją 6-letnią córeczkę Sierrę Graze Seucalliuc. Po obu zaginął wszelki słuch. Nikt jednak ich nie szukał. Natomiast już po zidentyfikowaniu zwłok Tiburcio i ponownym przesłuchaniu jej znajomej policja szybko ustaliła tożsamość mężczyzny, z którym Filipinka miała się spotkać. Okazał się nim właśnie Metaxa. W jego komputerze i telefonie detektywi odkryli też zdjęcia i dane innych zaginionych kobiet. Po kilku dniach przesłuchań przyparty do muru Metaxa zaczął wyznawać swoje czyny; w sumie do tej pory przyznał się do siedmiu zabójstw w latach 2016-2018. 

Zobacz także

Wszystkie kobiety zabite przez Metaxę były samotne i w trudnej sytuacji materialnej. Na Cypr przyjechały, by pracować, głównie jako pomoce domowe. W swoich rodzinnych krajach większość z nich pozostawiła zależne od siebie finansowo osoby, do których miesiąc w miesiąc wysyłały pieniądze.

Metaxa swoje ofiary gwałcił, a następnie dusił. Ich zwłoki wrzucał do szybu kopalni w Mitsero, dwóch jezior znajdujących się niedaleko kopalni, a także studni na pobliskim poligonie. 

RadioZET.pl/ntd.com/PAP