Zamknij

Cypr: Wybuchy w składzie amunicji. Ranni polscy turyści

12.09.2019 12:53
Cypr
fot. Facebook.com

Wybuchy w składzie amunicji na Cyprze. Do eksplozji doszło kilkaset metrów od hotelu w kompleksie wypoczynkowym Acapulco Resort. - Potężna eksplozja uniosła firanki i zasłony w naszym pokoju. Zerwaliśmy się po dzieci i zasłoniliśmy ciężkie kotary w oknach. Kilka sekund później nastąpił kolejny wybuch, który stłukł szyby - mówi w rozmowie z Polsat News pani Agnieszka, turystka z Polski. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do wybuchów doszło w czwartek w składzie amunicji na północy Cypru - poinformował szef MSZ nieuznawanej przez społeczność międzynarodową Republiki Tureckiej Cypru Północnego Kudret Ozersay. Odłamki szkła spowodowały obrażenia u kilku osób.

Eksplozje nastąpiły po wybuchu pożaru w strefie wojskowej na wschód od Kirenii, historycznego miasta portowego na północnym wybrzeżu w regionie często odwiedzanym przez turystów.

Wybuchy na Cyprze. Relacja polskich turystów 

Pani Agnieszka wraz z mężem i dwojgiem dzieci wypoczywała w ośrodku Acapulco Resort. Po godzinie 1 w nocy obudziły ich intensywne wystrzały przypominające fajerwerki. 

Nad okolicą unosiła się łuna. 20 minut później nastąpiła potężna eksplozja, po której zasłoniliśmy kotary w oknach

PANI AGNIESZKA

Kilka sekund później doszło do kolejnego wybuchu, który stłukł szyby w oknach ich pokoju. - Wybiegliśmy na korytarz. Było tam pełno ludzi, na podłodze leżały drzwi od kilku pokoi hotelowych - relacjonowała w rozmowie z Polsat News turystka z Polski. 

5,5-letni syn pani Agnieszki doznał niegroźnych obrażeń głowy. 

RadioZET.pl/PAP/Polsat News