Seryjny morderca na Cyprze? Odnaleziono ciała trzech kobiet

Redakcja
26.04.2019 13:53
Cypr. Znaleziono trzecie ciało kobiety w ciągu miesiąca. Podejrzany to oficer wojska
fot. AP Photo/Petros Karadjias/East News

Cypryjska policja odnalazła trzeci w tym miesiącu ciało zamordowanej kobiety. Śledczy zatrzymali pierwszego podejrzanego. To 35-letni wojskowy, który miał przyznać się do zabicia nawet siedmiu kobiet.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Śledczy z Cypru prawdopodobnie mają do czynienia z pierwszym seryjnym mordercą na wyspie. W czwartek policja odnalazła niezidentyfikowane i zmasakrowane zwłoki kobiety w strzelnicy wojskowej, oddalonej około 14 kilometrów od opuszczonego szybu kopalni.

To właśnie w tym miejscu natrafiono na dwa pierwsze ciała kobiet 14 i 20 kwietnia. Policja uważa, że to dwie Filipinki, które zaginęły w maju i sierpniu ubiegłego roku. Cypryjscy śledczy zatrzymali pierwszego podejrzanego. 

Zobacz także

Zdaniem miejscowych mediów 35-letni oficer armii przyznał się do zabicia siedmiu kobiet, ale oficjalne źródła tego nie potwierdzają. Przed śmiercią mężczyzna miał się z nimi kontaktować za pomocą internetowych portali randkowych.

Policja szuka kolejnych ofiar

Jak podała agencja Reutersa, policjanci skupiają się na poszukiwaniu trzech kolejnych kobiet - wśród nich 6-letnia dziewczynka - po zatrzymaniu mężczyzny. 

Dodatkowo podejrzany miał zdradzić śledczym, że zamordował w lecie ubiegłego roku kobietę z Nepalu lub Indii. 

Wcześniej śledczy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zamordowanie Filipinki, która zaginęła w grudniu 2017 roku i powiązali go ze śmiercią dwóch znalezionych ciał kobiet z Azji Południowo-Wschodniej. 

"Euronews" podkreśla, że działania seryjnego mordercy są szokiem dla Cypru, gdzie do tej pory nie dochodziło do takich zbrodni. Ostatnie podwójne morderstwo kobiet ze Szwecji i Ukrainy miało miejsce w 1993 roku. Sprawcy zabójstw zostali skazani na dożywocie. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Euronews/Cyprus Mail/PTD