Ciało 6-latki na dnie jeziora. To kolejna ofiara seryjnego mordercy

13.06.2019 14:41
Ciało 6-latki na dnie jeziora. To kolejna ofiara seryjnego mordercy
fot. PAP/EPA/KATIA CHRISTODOULOU

O tragedii doniosła w czwartek m.in. telewizja BBC. Ciało 6-letniej dziewczynki zostało znalezione na dnie jeziora Memi, na zachód od stolicy wyspy, Nikozji. W tym samym zbiorniku wcześniej odkryto ciała kilku innych kobiet, zamordowanych przez seryjnego zabójcę.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do serii bestialskich morderstw, które wstrząsnęły Cyprem, przyznał się niedawno kapitan Gwardii Narodowej, Nicos Metaxas. Mężczyzna określany jest mianem pierwszego seryjnego zabójcy w historii kraju.

Jak oznajmił rzecznik cypryjskiej policji, na miejscu dramatycznego odkrycia pracują służby.

Zobacz także

Znalezione zwłoki należą do 6-letniej dziewczynki, Sierry Granze.

Gwałcił i dusił

Nicos Metaxas zwabiał do siebie kolejne ofiary poprzez popularne aplikacje randkowe. Większość z nich stanowiły ciężko pracujące, ubogie imigrantki, które przyjechały  na Cypr w poszukiwaniu lepszych warunków do życia.

Mężczyzna przyznał się do zabicia pięciu kobiet i dwóch dziewczynek. Policja podejrzewa jednak, że ofiar jest więcej i niewykluczone, że w najbliższym czasie odkryte zostaną kolejne ciała. Śledczy ustalili, że 35-letni oprawca kontaktował się z ponad 30 kobietami.

Zobacz także

Podczas spotkań Metaxas bestialsko mordował kobiety, dusząc je. Wcześniej każdą z nich gwałcił. Podczas przesłuchań miał też stwierdzić, że „uwielbiał dusić”.

Sprawa seryjnych morderstw popełnionych przez kapitana Gwardii Narodowej wstrząsnęła Cyprem. Ponadto wyszło na jaw, że policja od dawna bagatelizowała zniknięcia kobiet.

 

RadiozET.pl/o2.pl/bbc.com