Zamknij

Przerażające nagranie z Czarnobyla. Tak wygląda Strefa Zamknięta po pożarze

23.04.2020 13:57
Czarnobyl
fot. PAP/EPA/STR

Pożary w Czarnobylu wybuchły na początku kwietnia. Strefę Zamkniętą trawił największy ogień od czasu katastrofy, która miała miejsce 1986 roku. Żywioł dotarł nawet do Czerwonego Lasu. W sieci pojawiło się nagranie ze Strefy Zamkniętej, które pokazuje, jak ten obszar uległ zniszczeniu.

Wideo z Zamkniętej Strefy na Ukrainie zostało nagrane za pomocą drona. Film jest autorstwa Stanisława Kapralowa i jego przyjaciół. Nagrane po pożarze kadry pokazują, jak żywioł spustoszył ten region.

Pożary w Czarnobylu

We wtorek, 21 kwietnia ukraińska państwowa służba ds. sytuacji nadzwyczajnych potwierdziła, że sytuacja wokół pożarów w strefie czarnobylskiej normalizuje się. We wtorek rano zlokalizowano jedno z ognisk pożaru w strefie czarnobylskiej, podjęto także działania, by nie dopuścić do przedostania się ognia na terytorium Białorusi — powiedział przedstawiciel służby ds. sytuacji nadzwyczajnych Wołodymyr Demczuk.

Zobacz także

"Sytuacja z leśnymi pożarami w strefie wykluczenia wokół elektrowni w Czarnobylu i w obwodzie żytomirskim stopniowo się normalizuje" - oświadczył Włodymyr Demczuk, przedstawiciel służ ds. sytuacji nadzwyczajnych. Dodał on, że tło promieniowania w regionie jest w granicach normy. Walka z pożarami w strefie czarnobylskiej trwa od 4 kwietnia.

RadioZET.pl/PAP