Zamknij

Czechy: Kolejny rekord zakażeń Covid-19. Będą nowe restrykcje

10.10.2020 04:14
Czechy
fot. PAP/EPA/MARTIN DIVISEK

W Czechach zdiagnozowano w piątek 8618 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowało ministerstwo zdrowia tego kraju. To czwarty dzień z rzędu z rekordową liczbą nowych infekcji.

Liczba osób hospitalizowanych wzrosła w piątek do 1893. Od początku pandemii w Czechach potwierdzono 109 374 przypadków zakażenia Covid-19. Zmarło blisko 900 osób. Wyzdrowiało ponad 51 tysięcy.

Nowe restrykcje

W związku z szybkim rozprzestrzenianiem się SARS-CoV-2 rząd w Pradze wprowadził nowe restrykcje, które mają obowiązywać przez 14 dni. Od piątku restauracje, bary i puby mają być zamykane już o godz. 20. Wprowadzono także zakaz funkcjonowania siłowni i basenów, a także ogrodów zoologicznych. Od poniedziałku 12 października na 14 dni zamknięte będą teatry i kina. Zakaz dotyczy także sportu wyczynowego i amatorskiego. Wyjątkiem mają być imprezy międzynarodowe, ale będą rozgrywane bez widzów i przy ograniczonej liczbie uczestników. Od poniedziałku szkoły wyższe i średnie mają działać tylko w trybie online. Starsze roczniki szkół podstawowych przejdą na nauczanie hybrydowe. Według ministra zdrowia Romana Prymuli, który prezentował w czwartek decyzje rządu, bez wprowadzenia nowych ograniczeń, Czechom w ciągu dwóch tygodni groziłby brak opieki medycznej.

RadioZET.pl/PAP