Zamknij

Katastrofa kolejowa w Czechach. Dwie osoby nie żyją po zderzeniu pociągów

07.07.2020 17:36
Katastrofa kolejowa w Pernink
fot. Twitter.com/Policie ČR

Katastrofa kolejowa koło miejscowości Pernink w Czechach. W pobliżu granicy z Niemcami doszło do czołowego zderzenia dwóch pociągów osobowych. Co najmniej 2 osoby zginęły, a około 30 zostało rannych. Prokuratura wyjaśnia okoliczności zdarzenia. 

Akcja ratownicza po katastrofie kolejowej w trudnym górskim terenie koło miejscowości Pernink w powiecie Karlowe Wary prowadzona jest przez strażaków z 11 zespołów oraz załogi 10 karetek pogotowia ratunkowego. O pomoc poproszono zespoły z Saksonii w Niemczech. Na miejsce dotarł także śmigłowiec.

W okolicznych szpitalach ogłoszono stan gotowości do przyjęcia rannych. Rzecznicy służb ratowniczych nie chcieli spekulować o przyczynie katastrofy.

Czechy. Katastrofa kolejowa w Pernink

Służby ratownicze wciąż nie wiedzą, ile osób mogło podróżować w obu pociągach. Jeden z nich jechał z Karlowych Warów do Johanngeorgenstadtu w Niemczech, drugi w przeciwnym kierunku. W jednym ze składów mogło podróżować maksimum 85 osób, w drugim - 120. Eksperci są zgodni, że pandemia SARS-CoV-2 mogła zasadniczo ograniczyć liczbę pasażerów.

Media w Czechach podały informację o co najmniej 2 ofiarach śmiertelnych katastrofy w Pernink. Około 30 zostało rannych.

Zdjęcia z miejsca katastrofy opublikowała na Twitterze czeska policja: 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP