Zamknij

Zderzenie pociągów w Czechach. Są RANNI

Redakcja
04.03.2019 16:59
Zderzenie pociągów w Czechach. Są RANNI
fot. Shutterstock

Katastrofa kolejowa w Czechach. W pobliżu Chrudimia w kraju pardubickim w północno-wschodnich Czechach pociąg osobowy zderzył się ze składem technicznym. Rannych zostało pięć osób. Policja bada przyczyny katastrofy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informują służby, trzy osoby mają lekkie obrażenia, głównie stłuczenia nóg oraz klatki piersiowej. Zostały przewiezione do szpitala. Dwie osoby z poważniejszymi obrażeniami - jedna ze złamaniem nogi, kolejna z ranami głowy - zostały przetransportowane do szpitala w Pardubicach.

Nie było potrzeby wykorzystywania śmigłowca ratunkowego, którzy przyleciał na miejsce katastrofy. Gdy doszło do wypadku, pociągiem osobowym podróżowało około 15 osób.

Zobacz także

- Kolejarze powiedzieli, że niektórzy z pasażerów sami oddalili się z miejsca kolizji – przekazała mediom Vendula Horakova, rzeczniczka straży pożarnej.
Jak dodał rzecznik Czeskich Kolei Petr Sztiahlavsky dodał, nie można wykluczyć , że do wypadku doszło przez błąd człowieka.

Na miejscu katastrofy pracują policja i inspektorzy kolei.

Zobacz także

Agencja CTK zwraca uwagę, że inspektorzy zajmujący się bezpieczeństwem na kolei wyjaśniają też przyczyny innych incydentów na torach:

  • 19 lutego br. pociąg osobowy jechał około 6 km bez maszynisty między Martinicami a miastem Velke Mezirziczi. W pociągu było 11 pasażerów, a skład sam się zatrzymał i nikomu nic się nie stało.
  • 22 lutego maszynista pociągu jadącego do Pilzna zignorował czerwone światło i wjechał na tor, po którym jechał z naprzeciwka inny pociąg. Składy zatrzymały się w odległości 34 metrów od siebie. Także w tym incydencie nie było poszkodowanych.
  • 23 lutego w Czeskich Budziejowicach zderzyły się dwie manewrujące lokomotywy. Jeden z maszynistów odniósł lekkie obrażenia.

Przed tygodniem kierownictwo Czeskich Kolei zapowiedziało zwiększone kontrole na stanowiskach pracy maszynistów.

RadioZET.pl/PAP/JŚ

C