Zamknij

Pożar wieżowca w Bohuminie. 11 osób nie żyje. Ludzie skakali z okien

08.08.2020 21:33
Pożar w Bohuminie
fot. PAP/EPA

Pożar wieżowca w Bohuminie w Czechach. Media informują o 11 ofiarach śmiertelnych. Ogień pojawił się na 11. piętrze budynku. Przerażani lokatorzy wyskakiwali przez okna.

Pożar w Bohuminie, leżącym tuż przy granicy z Polską, wybuchł w sobotę po południu w mieszkaniu na 11. piętrze wieżowca - poinformowała czeska policja. Ogień rozprzestrzenił się na wyższe kondygnacje. Agencja CTK podała, że w tragicznym pożarze zginęło 11 osób, w tym troje dzieci. Pożar w Boguminie jest najtragiczniejszy w Czechach od 1990 roku. 

Pożar wieżowca w Bohuminie. Ludzie skakali z okien 

Według naocznych świadków pożaru mieszkańcy wyskakiwali przez okna, próbując uciec przed dymem i płomieniami. - Widziałam dwie osoby siedzące na parapecie, które płonęły. Wtedy jedna z nich skoczyła - relacjonuje kobieta.  

Czeska policja prowadzi dochodzenie w sprawie okoliczności i przyczyn pożaru. Mieszkanka domu, w którym doszło do pożaru, Karolina Szipkova powiedziała dziennikarzom, że policjanci zatrzymali mężczyznę, którego wyprowadzono w kajdankach. Miał twierdzić, że to on podłożył ogień.

Zobacz także

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/hlavnydennik.sk/PAP