Zamknij

Strzelanina w szpitalu w Ostrawie: sześć osób zginęło. Jest ZDJĘCIE podejrzanego

10.12.2019 09:08
Strzelanina w szpitalu w Ostrawie
fot. PAP/EPA/Twitter

W Szpitalu Uniwersyteckim w Ostrawie doszło do strzelaniny. Minister zdrowia Adam Vojtech informuje o sześciu ofiarach śmiertelnych. Czeska policja opublikowała na Twitterze pochodzące z monitoringu zdjęcie podejrzanego o atak. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do zdarzenia doszło po godzinie 7 rano. Niezidentyfikowany sprawca otworzył ogień do pacjentów w poczekalni. Według wstępnych informacji ofiarami są pacjenci szpitala z oddziału traumatologii.

Według ministra zdrowia Adama Vojtecha w strzelaninie zginęło sześć osób. 10 osób jest rannych. Część kliniki została ewakuowana.

Strzelanina w szpitalu w Ostrawie. Policja publikuje wizerunek sprawcy 

Trwa pościg za sprawcą, który według policji ma 180 cm wzrostu i ubrany był w czerwoną kurtkę. Czeska policja opublikowała we wtorek na Twitterze pochodzące z monitoringu zdjęcie podejrzanego o atak w Szpitalu Uniwersyteckim w Ostrawie i zaapelowała o pomoc w pościgu. 

Policja zaleca maksymalną ostrożność, ponieważ sprawca wciąż może być uzbrojony. Policja ostrzega, by nie zbliżać się od podejrzanego, lecz alarmować funkcjonariuszy. Władze zamknęły pobliską wyższą szkołę górniczą.

Zobacz także

Dziennikarze widzieli funkcjonariuszy, którzy wyprowadzali z terenu uczelni jedną osobę w kajdankach. Nie potwierdzono, że ma to związek ze strzelaniną. Na miejscu tragedii ma pojawić się prezydent Milosz Zeman.

RadioZET.pl/PAP