Zamknij

Czesi szykują się na zakaz handlu w Polsce. Organizują wyjazdy na zakupy

Redakcja
09.03.2018 10:22
Czesi szykują się na zakaz handlu w Polsce. Organizują wyjazdy na zakupy
fot. Shutterstock

Czescy handlowcy zacierają ręce przed zbliżającą się pierwszą niedzielą zakazującą handlu w Polsce. Niektóre firmy organizują nawet wyjazdy z Katowic do Ostrawy na niedzielne zakupy. „Wystarczy godzina, aby dojechać do otwartej galerii handlowej” – czytamy.

Pomysłodawcy wprowadzenia zakazu handlu w niedziele zapowiadali, że najbardziej skorzystają na tym polscy pracownicy z branży handlowej. Tymczasem jak wynika z badań, ci mają wiele obaw w związku z nowym prawem, a wielu z nich obawia się o niekorzystne godziny pracy, lub zmniejszenie wynagrodzenia.

Czesi zacierają ręce

Jest jednak grupa, która na zakazie skorzysta w stu procentach. To handlarze z przygranicznych miejscowości u naszych sąsiadów, zarówno zachodnich, jak i tych z południa.

Problem dla wielu rodzin

Niedziela wolna od handlu nie cieszy wszystkich. –  Przyznaję się. Do tej pory robiłam zakupy głównie w niedzielę, w markecie obok domu. Zawsze kupuję na cały tydzień, bo w inne dni nie mam do tego głowy. Dziecko trzeba odebrać ze szkoły, później zawieźć na lekcję języka. Ostatnio ciągle jest chore, więc w weekend ma kto z nim zostać, gdy ja wybiegnę po coś na obiad – mówi pani Anna w rozmowie z Money.pl. Kobieta będzie teraz robić niedzielne zakupy w Czechach, gdyż mieszka w przygranicznym Cieszynie.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program.

RadioZET.pl/Money.pl/strz