Zamknij

Szokujące wyznania z Czeczenii: rodzice zmuszeni do zabijania homoseksualnych synów

Redakcja
05.05.2017 08:58
Szokujące wyznania z Czeczenii: rodzice zmuszeni do zabijania homoseksualnych synów
fot. Sputnik/East News

Rodzice homoseksualnych synów mieli być zmuszani do ich mordowania - donoszą uciekinierzy z Czeczenii. Szokujące wspomnienia anonimowych świadków cytuje zagraniczna prasa.

W kaukaskiej republice Czeczenii ma trwać prawdziwe "polowanie na gejów". Światem wstrząsnęły doniesienia z Czeczenii, jakoby miały tam funkcjonować obozy koncentracyjne gejów. Teraz do opinii publicznej spływają kolejne szokujące informacje od czeczeńskich uciekinierów.

Zobacz także

Władze Czeczenii miały szantażować rodziny proponując im "ultimatum". Rodzice mogli wybrać, czy oni zabiją homoseksualnego syna, czy zrobi to aparat urzędniczy. Jest to przedstawiane w formie "szansy" na oczyszczenie dobrego imienia rodziny. 

Egzekucję poprzedzają długie tortury. Ofiary są rażone prądem, odbiera się im jedzenie i poniża się je psychicznie. 

- Ściągnęli mi ubrania, trzech strażników biło mnie, a jeden nagrywał to na komórkę. Potem zaczęli kopać. Złamali mi też szczękę - opowiada jedna z ofiar.

W ubiegłym tygodniu brytyjski parlament miał poznać plany Kadyrowa, który - wedle doniesień - zamierza wyeliminować gejowską społeczność do końca maja. Wcześniej jednak utrzymywał, że Czeczenia nie prześladuje homoseksualistów, bowiem "nie ma ich na tym terenie". Potwierdził to minister spraw zagranicznych Alan Duncan.

7 maja przed ambasadą Rosji w Warszawie odbędzie się w tej sprawie konferencja środowisk LGBT.

RadioZET.pl/France24/KM