Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Cztery osoby nie żyją. Samolot zderzył się ze śmigłowcem

23.01.2018 22:04
xxx wiadomosci

Cztery osoby nie żyją w wyniku niecodziennego wypadku w powietrzu. Nad miastem Philippsburg w zachodniej części Niemiec pilot helikoptera wleciał wprost na lecący niewielki samolot. Załogi obu maszyn nie żyją.

Cztery osoby nie żyją. Samolot zderzył się ze śmigłowcem fot. twitter

Do zdarzenia doszło 23 stycznia. Jak informują niemieckie media, w powietrzu zderzyły się ze sobą niewielkich rozmiarów samolot i śmigłowiec. Początkowo służby obawiały się, że ofiar może być więcej, gdyż maszyny spadły na ziemię w pobliżu liczącego 13 tys. mieszkańców miasta, które słynie z elektrowni atomowej.

Agencje potwierdzają, że liczba ofiar nie przekroczy czterech. Wiadomo, że zginęli wszyscy członkowie obu załóg. Podobny wypadek miał miejsce 15 lat temu, gdy na dużej wysokości w pobliżu Überlingen zderzył się samolot pasażerski z towarowym. Zginęło wtedy 71 osób, w tym 46 dzieci.

Można mówić o szczęściu w nieszczęściu, ponieważ nieopodal miasta, gdzie miał miejsce wtorkowy wypadek, mieści się elektrownia atomowa. Gdyby samolot ze śmigłowcem spadły na reaktor, wymiar tragedii byłby nieporównywalnie większy.

RadioZET.pl/Bild.de/Spiegel/strz

Oceń