Zamknij

Cztery osoby nie żyją. Samolot zderzył się ze śmigłowcem

Redakcja
23.01.2018 22:04
Cztery osoby nie żyją. Samolot zderzył się ze śmigłowcem
fot. twitter

Cztery osoby nie żyją w wyniku niecodziennego wypadku w powietrzu. Nad miastem Philippsburg w zachodniej części Niemiec pilot helikoptera wleciał wprost na lecący niewielki samolot. Załogi obu maszyn nie żyją.

Do zdarzenia doszło 23 stycznia. Jak informują niemieckie media, w powietrzu zderzyły się ze sobą niewielkich rozmiarów samolot i śmigłowiec. Początkowo służby obawiały się, że ofiar może być więcej, gdyż maszyny spadły na ziemię w pobliżu liczącego 13 tys. mieszkańców miasta, które słynie z elektrowni atomowej.

Agencje potwierdzają, że liczba ofiar nie przekroczy czterech. Wiadomo, że zginęli wszyscy członkowie obu załóg. Podobny wypadek miał miejsce 15 lat temu, gdy na dużej wysokości w pobliżu Überlingen zderzył się samolot pasażerski z towarowym. Zginęło wtedy 71 osób, w tym 46 dzieci.

Można mówić o szczęściu w nieszczęściu, ponieważ nieopodal miasta, gdzie miał miejsce wtorkowy wypadek, mieści się elektrownia atomowa. Gdyby samolot ze śmigłowcem spadły na reaktor, wymiar tragedii byłby nieporównywalnie większy.

RadioZET.pl/Bild.de/Spiegel/strz