Zamknij

Będzie 4. dawka szczepionki przeciw COVID-19. Naftali Benet ujawnił szczegóły

22.12.2021 10:03

Czwarta dawka szczepionki przeciw COVID-19 będzie dostępna w Izraelu. Premier Naftali Benet ogłosił, po konsultacji z panelem ekspertów medycznych, że wszyscy Izraelczycy w wieku powyżej 60 lat, personel medyczny oraz osoby z obniżoną odpornością, będą mieli prawo czwartej dawki.

czwarta dawka szczepionki
fot. Ray Tang /Xinhua News /East News

Czwarta dawka szczepionki przeciw COVID-19 w Izraelu. "Obywatele Izraela jako pierwsi na świecie otrzymali trzecią dawkę szczepionki przeciwko COVID-19, będziemy w czołówce także z czwartą dawką – napisał w komunikacie prasowym izraelski premier, wzywając jednocześnie tych, którzy spełniają te kryteria, do zaszczepienia się. "Moje przesłanie brzmi – nie trać czasu, idź się zaszczepić" - zaapelował.

Według premiera decyzja panelu ekspertów ds. pandemii o zatwierdzeniu czwartej dawki jest "doskonałą wiadomością, która pomoże nam przejść przez falę wariantu Omikron, przytłaczającą świat".

Czwarta dawka szczepionki przeciw COVID-19 w Izraelu

Czwartą dawkę będzie można podawać co najmniej cztery miesiące po trzeciej - poinformowało w oświadczeniu ministerstwo zdrowia Izraela.

We wtorek w Izraelu potwierdzono śmierć pierwszej osoby, zakażonej wariantem Omikron. Centrum Medyczne Soroka w Beer Szebie wyjaśniło jednak, że zmarły pacjent, mający 60 lat, cierpiał na szereg poważnych wcześniej istniejących schorzeń.

Mężczyzna zmarł dwa tygodnie po przyjęciu na oddział koronawirusowy. W oświadczeniu szpitalnym stwierdzono, że "Jego zachorowalność wynikała głównie z wcześniejszych chorób, a nie z infekcji dróg oddechowych, wywołanych przez koronawirusa".

loader

RadioZET.pl/ PAP