Zamknij

"Czy to w ogóle jest Putin"? Szef wywiadu: mógł zostać zastąpiony przez sobowtóra

Magdalena Barszczak
24.07.2022 16:41

Powraca wątek sobowtóra Putina. Według szefa ukraińskiego wywiadu gospodarz Kremla nie pojawił się osobiście w Teheranie, a został przez kogoś zastąpiony. - Zasugeruję coś. Proszę spojrzeć na moment, w którym Putin wysiada z samolotu - mówił Kuryło Budanow.

Putin w Teheranie
fot. Telegram/uniannet

Władimir Putin mógł nie pojawić się osobiście podczas wizyty w Teheranie, gdzie podpisano umowę o eksporcie zboża z Ukrainy, a zostać zastąpiony przez sobowtóra. Tak uważa szef ukraińskiego wywiadu wojskowego Kyryło Budanow.

Ukraiński wojskowy w rozmowie ze stacją telewizyjną 1+1 skomentował wideo, na którym widać, jak Putin opuszcza samolot w stolicy Iranu. Zdaniem Kyryłowa Putin nie przypominał siebie na tym nagraniu.

W Teheranie pojawił się sobowtór Putina? "Coś zasugeruję"

Szef wywiadu Ukrainy został zapytany o stan zdrowia rosyjskiego przywódcy. - Nie odpowiem wprost na to pytanie, tylko coś zasugeruję - mówił Budanow.

- Proszę spojrzeć na moment, kiedy Putin wysiada z samolotu. Czy to w ogóle jest Putin? - pytał.

Ukraiński portal tsn.ua zwrócił uwagę, że rosyjski dyktator wyraźnie utykał, kiedy wysiadał z samolotu. Na filmie widać też, że "Putin zeskoczył z ostatniego stopnia, udając, że było to konieczne" - komentuje nagranie ukraiński serwis. "W tym samym czasie jego ochroniarz poradził sobie ze schodami i nie wykonywał takich ruchów" - czytamy.

W prasie raz na jakiś czas pojawiają się informacje, że gospodarz Kremla jest poważnie chory lub że od dawna nie żyje. Serwis Daily Mirror informował, że sobowtór Putina mógł pojawić się na paradzie zwycięstwa w Moskwie 9 maja.

RadioZET.pl/tsn.ua/fakty.ua