Zamknij

Dania: Szokująca tożsamość Polaka pobitego przed meczem

Redakcja
07.09.2017 09:09
Dania: Szokująca tożsamość Polaka pobitego przed meczem
fot. screen Facebook

Sprawa Polaka spacyfikowanego przez policję w Kopenhadze oburzyła opinię publiczną. Teraz wychodzą na jaw szokujące fakty dotyczące tożsamości mężczyzny. Okazuje się, że Grzegorz H. to "znany" neonazista... 

Do sieci trafiło wideo, na którym widać jak duński policjant okłada pałką polskiego kibica. Interweniować w tej sprawie chciał już minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.  W internecie ruszyła nawet ogólnopolska zbiórka na pomoc prawną. Teraz wychodzą nowe fakty w tej sprawie.

Okazuje się, że reakcja policjantów była "pacyfikacją" wywołaną wcześniejszym zachowaniem Polaka. To on zaatakował funkcjonariuszy. 

Z kolei "Fakt" dotarł do szokujących danych o mężczyźnie. Grzegorz H. ma na ramieniu tatuaż z podobizną Hitlera i nie kryje się z poglądami neonazistowskimi. Ponadto H. ma wytatuowane dwie swastyki  Na plecach ma wytatuowane motto nazistów z SS: "Meine Ehre heißt Treue" (Moim honorem jest wierność – red.).

Duńska policja pobiła polskiego kibica!

W przeszłości mężczyzna był skazywany za brutalne pobicia i kradzieże. Kibic Lechii Gdańsk jest powiązany ze środowiskiem neonazistów. 

Ma zdjęcia z wpisanym w nazistowską flagę krzyżem celtyckim. Niektóre zdjęcia opisane są cyframi „828”. To kod „Heil Blood and Honour”, używany przez przestępczą, neonazistowską organizację „Krew i honor”. 

Obecnie Grzegorz H. odbywa w Danii karę 26 dni pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/Fakt/KM