Zamknij

Danny Aiello nie żyje. Aktor zagrał w "Ojcu chrzestnym II" i "Leonie Zawodowcu"

Magdalena Kulej
13.12.2019 18:52
Danny Aiello nie żyje
fot. Wiese/FaceToFace/REPORTER

Danny Aiello nie żyje. Słynny amerykański aktor zmarł w czwartek wieczorem w New Jersey. Informację o śmierci legendy Hollywood potwierdziła rodzina aktora. Aiello był znany z ról w takich filmach jak "Leon Zawodowiec", "Rób, co należy" i "Ojciec chrzestny II".

Danny Aiello zmarł po nagłej chorobie. Jego rodzina przekazała w oświadczeniu, że w czwartek aktor trafił do szpitala w New Jersey. Według amerykańskich mediów mogło chodzić o infekcję po wykonanym wcześniej zastrzyku.

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że Danny Aiello, najdroższy mąż, ojciec, dziadek, aktor i muzyk zmarł w nocy po krótkiej chorobie. Rodzina prosi o uszanowanie prywatności w tym czasie

- przekazał portalowi TMZ pełnomocnik rodziny aktora.

Danny Aiello nie żyje – kim był?

Danny Aiello zadebiutował na dużym ekranie w latach 70. Wystąpił wtedy w filmie "Uderzaj powoli w bęben" z Robertem De Niro. Sławę przyniosły mu jednak role w takich filmach jak "Leon Zawodowiec", „Dawno temu w Ameryce”, "Ojciec chrzestny II" (gdzie jako Tony Rosato wypowiedział słynną kwestię: „Pozdrowienia od Michaela Corleone”), "Mała Italia" czy "Rób, co należy". Za drugoplanową rolę w tej ostatniej produkcji w 1990 roku został nominowany do Oscara.

 Danny Aiello i Al Pacino

 Danny Aiello i Al Pacino

‧ fot. EAST NEWS

Łącznie zagrał w ponad 80 filmach i serialach. W 1986 roku wystąpił w teledysku Madonny "Papa Don't Preach".

Zobacz także

RadioZET.pl/TMZ/popculture.com