Zamknij

Daria Dugina nie żyje. Córka "mózgu Putina" zginęła w zamachu pod Moskwą

21.08.2022 08:23

Daria Dugina, córka Aleksandra Dugina, głównego ideologa Putina, rosyjskiego imperializmu i zwolennika wojny w Ukrainie, zginęła w wybuchu samochodu na autostradzie pod Moskwą – podały ukraińskie media.

Daria Dugina
fot. Youtube.com/Twitter.com

Samochód, w którym znajdowała się w nim Daria Dugina, eksplodował podczas jazdy w rejonie miasta Odincowo pod Moskwą. Córka głównego ideologa Władimira Putina zginęła na miejscu.

Daria Dugina nie żyje. Zginęła w zamachu pod Moskwą

Na opublikowanych w mediach społecznościowych nagraniach widać płonące auto Darii Duginy, którym miała zabrać swojego ojca. Jak twierdzą lokalne media, na które powołują się ukraińskie portale, "mózg" Kremla w ostatniej chwili zmienił zdanie i wsiadł do innego pojazdu unikając w ten sposób śmierci. W dostępnych w internecie nagraniach widać trzymającego się za głowę Aleksandra Dugina stojącego w pobliżu płonącego samochodu terenowego córki.

Kim jest Aleksandr Dugin?

Aleksandr Dugin uznawany jest za jednego z głównych doradców rosyjskiego prezydenta Władimira Putina. Kremlowski ideolog jest m.in. zwolennikiem ekspansywnej polityki Rosji, a także wojny w Ukrainie.

Nazywany "mózgiem Putina" filozof uważa, że Moskwa właśnie poprzez zajęcie Ukrainy powinna rozpocząć budowę "imperium euroazjatyckiego od Dublina po Władywostok", stając się alternatywą dla chylącego się ku upadkowi Zachodowi. Zdaniem Dugina powstałym w ten sposób mocarstwem powinni kierować Rosjanie. Jak podała stacja CNN, uważa się, że ideologie Dugina, których zwolenniczką była także jego córka, mają istotny wpływ na politykę Kremla.

RadioZET.pl/PAP