Zamknij

Groźna awaria samolotu z Warszawy do Brukseli. Na pokładzie m.in. Robert Biedroń

24.01.2022 18:29
Awaryjne lądowanie samolotu
fot. @RobertBiedron/Twitter (screen)

Dekompresja na pokładzie samolotu linii lotniczej LOT. Do incydentu doszło w powietrzu. O groźnej sytuacji poinformował na Twitterze europoseł Lewicy Robert Biedroń, który był na pokładzie maszyny.

Z filmiku udostępnionego przez europosła wynika, że pasażerowie lotu z Warszawy do Brukseli musieli założyć maski z tlenem. Maszyna awaryjnie lądowała w niemieckim Düsseldorfie. 

"PILNE: Właśnie wylądowaliśmy awaryjnie na lotnisku w Düsseldorfie. Samolot #LOT WAW-BRU miał dekompresję na pokładzie. Sytuacja wyglądała dramatycznie, ale została opanowana. Brawo załoga!" - napisał na Twitterze Biedroń.

Awaria polskiego samolotu. Na pokładzie Robert Biedroń

Według danych zamieszczonych na stronie Flightradar24.com chodzi o lot numer LO233, który w poniedziałek o godz. 16:30 wystartował z Lotniska Chopina w Warszawie. Samolot planowo po 2 godzinach lotu miał lądować w Brukseli.

Jednak wcześniej doszło do awaryjnego sprowadzenia maszyny na ziemię. Do wyraźnego obniżenia lotu doszło na wysokości ok. 10 tys. metrów, gdy samolot znajdował się nad środkowymi Niemcami.

Awarię potwierdził rzecznik prasowy Polskich Linii Lotniczych LOT Krzysztof Moczulski. Jak podał, w samolocie typu Embraer 195 o znakach SP-LND, wykonującym rejs LO233 z Warszawy do Brukseli, nad terytorium Niemiec doszło do usterki systemu hermetyzacji kabiny.

- Kapitan, zgodnie z obowiązującymi procedurami, podjął decyzję o obniżeniu pułapu lotu i lądowaniu w trybie standardowym na lotnisku w Dusseldorfie - mówił Moczulski w rozmowie z PAP. Zaznaczył, że po pasażerów zostanie wysłany zastępczy samolot, który będzie kontynuował rejs do Brukseli. Dodał też, że start z Dusseldorfu do Brukseli możliwy będzie po uzyskaniu zgody na wykonanie tego rejsu - operacje lotnicze na lotnisku Zaventem dozwolone są do godziny 21:50 czasu lokalnego

RadioZET.pl/PAP

C