Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Antykorupcyjne protesty w Rosji: Aleksiej Nawalny skazany na 15 dni aresztu

27.03.2017 14:30
xxx wiadomosci

Lider rosyjskiej opozycji Aleksiej Nawalny został skazany na 15 dni aresztu za niepodporządkowanie się poleceniom funkcjonariusza policji. Wcześniej został zatrzymany w Moskwie podczas antykorupcyjnego protestu.

Antykorupcyjne protesty w Rosji: Aleksiej Nawalny skazany na 15 dni aresztu fot. PAP/EPA

Sąd wydał ten wyrok w drugiej sprawie administracyjnej, w jakiej opozycjonista stanął przed sądem. Na przygotowanie się do drugiej rozprawy, sąd dał obrończyni Nawalnego Oldze Michajłowej pięć minut.
Nieco wcześniej opozycjonistę ukarano grzywną w wysokości 20 tysięcy rubli (ok. 350 USD) za organizację bez zezwolenia niedzielnej demonstracji w centrum Moskwy.

Manifestacje sprzeciwu wobec władzy

Podczas demonstracji zatrzymanych zostało około 800 osób, w tym dziennikarze. 

Zagłosuj

Czy będziemy świadkami "rosyjskiego Majdanu"?

W pewnym momencie funkcjonariusze OMON (Oddział Milicji Specjalnego Przeznaczenia) zaczęli łapać po kolei wszystkich protestujących. Wśród nich aresztowany został także korespondent radia Echo Moskwy Aleksander Pluścin.

Tylko w Moskwie w demonstracji uczestniczyło ok. 30 tysięcy ludzi. Protestujący żądali wyjaśnień w sprawie domniemanego ukrytego majątku premiera Dmitrija Miedwiediewa. Chodzi o warte miliony dolarów obiekty w Rosji i za granicą.

RadioZET.pl/jok, KM

Oceń