Zamknij

Departament Stanu: spekulacje ws. spotkań polsko-amerykańskich są fałszywe

Redakcja
08.03.2018 23:44
Departament Stanu: spekulacje ws. spotkań polsko-amerykańskich są fałszywe
fot. Archiwum RadioZET.pl

Amerykanie wyjaśnili sprawę rzekomych problemów w stosunkach na linii Warszawa-Waszyngton. Spekulacje o tym, że dygnitarze USA nie będą się spotkać na wysokim szczeblu z przedstawicielami polskich władz są całkowicie fałszywe - powiedziała w czwartek rzeczniczka Departamentu Stanu USA Heather Nauert.

Nasza współpraca w sferze bezpieczeństwa jest solidna – zapewnia rzeczniczka, którą poproszono o skomentowanie spotkania w Waszyngtonie szefa gabinetu prezydenta RP Krzysztofa Szczerskiego z asystentem sekretarza stanu USA ds. Europy i Eurazji Wessem Mitchellem. Nauert potwierdziła, że spotkanie się odbyło i przypomniała, że w ubiegłym tygodniu z Mitchellem spotkał się również wiceszef polskiego MSZ Marek Magierowski.

Solidna współpraca na linii Warszawa-Waszyngton

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program.

Rzeczniczka Departamentu Stanu dodała, że te dwa spotkania świadczą o tym, że "spekulacje, iż dygnitarze USA nie będą spotykać się na wysokim szczeblu są całkowicie fałszywe". Zaznaczyła, że nie ma dla mediów informacji o spotkaniach czy odwołaniu spotkań, ucinając tym samym spekulacje, jakich dopuściły się niektóre polskie portale internetowe.

Koniec spekulacji

"Nasza współpraca w sferze bezpieczeństwa jest solidna i w nic się tu nie zmienia" - podkreśliła rzeczniczka.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz