Zamknij

Nie żyje Diahann Carroll. Gwiazda "Dynastii" miała 84 lata

Magdalena Kulej
04.10.2019 21:50
Diahann Carroll nie żyje
fot. ASSOCIATED PRESS/East News

Diahann Carroll nie żyje. Aktorka znana m.in. z "Dynastii" i jedna z najbardziej cenionych czarnoskórych gwiazd Hollywood zmarła w piątek w wieku 84 lat.

Diahann Carroll zmarła w otoczeniu bliskich. Aktorka przegrała długą walkę z rakiem piersi. Smutną informację potwierdziła w rozmowie z CNN córka aktorki, Suzanne Kay.

"Diahann Carroll, tak wiele nas nauczyłaś. Jesteśmy silniejsi, piękniejsi i skłonni do podjęcia ryzyka dzięki tobie" - napisała na Twitterze Debbie Allen, amerykańska reżyserka, aktorka i producentka filmowa.

Carroll pożegnała też  Joan Collins, odtwórczyni roli Alexis w "Dynastii".

Diahann Carroll nie żyje - kim była?

Diahann Carroll była aktorką i piosenkarką przez dekady cenioną na całym świecie. W młodości występowała w klubach nocnych i na Broadwayu. Jej kariera aktorska nabrała tempa, gdy w 1968 roku dostała główną rolę w serialu „Julia”. Największą popularność przyniosła jej jednak rola w kultowej "Dynastii", gdzie wcieliła się w postać Dominique Deveraux.

EN_01300724_2068
fot. East News

Carroll była w Hollywood wielokrotnie doceniana. W 1962 roku zdobyła najważniejsze wyróżnienie musicalowe Tony, zapisując się w historii jako pierwsza czarnoskóra laureatka tej prestiżowej nagrody. Z kolei za rolę w filmie "Claudine" była nominowana do Oscara.

Zobacz także

RadioZET.pl/CNN