Zamknij

Dmuchany zamek z dziećmi uniósł się w powietrze. Chwile grozy na festiwalu

12.07.2021 16:06
dmuchany zamek z dziećmi odleciał
fot. Youtube: reform by

Wypadek podczas festiwalu z okazji Nocy Kupały na Białorusi. Jak podają lokalne media, w mieście Aleksandria silny wiatr uniósł w powietrze dmuchane zamki, na których przebywały dzieci. Siedem osób trafiło do szpitala.

Białoruś. W mieście Aleksandria silny wiatr uniósł w powietrze dmuchane zamki, na których bawiły się dzieci. Wypadek miał miejsce podczas imprezy z okazji Nocy Kupały, która organizowana jest każdego roku w pierwszy weekend lipca.

Jak relacjonują lokalne media, w pewnej chwili wichura zerwała trampoliny i uniosła dmuchane zamki, na których bawiły się dzieci. Na nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych widzimy, jak dwa zamki dosłownie odlatują i krążą w powietrzu.

Wiatr uniósł w powietrze dmuchany zamek, na którym bawiły się dzieci

- Dzieci były bardzo przestraszone, płakały. Na szczęście w pobliżu znajdowali się wojskowi, którzy rzucili się na pomoc. Natychmiast przyjechały karetki pogotowia - wspomina jeden ze świadków.

W wyniku wypadku siedem osób zostało rannych - czworo dzieci i troje dorosłych. Wszyscy zostali przetransportowani do szpitala.

Nie wiadomo, jak dokładnie doszło do wypadku. Wszystkie okoliczności wyjaśnia milicja.

RadioZET.pl/ Zerkalo/ Reform by/ Onet