Dodatkowe 5 dni urlopu dla niepalących pracowników. To dopiero motywacja

Redakcja
02.11.2017 16:45
Dodatkowe 5 dni urlopu dla niepalących pracowników. To dopiero motywacja
fot. Pixabay

Pracownicy, którzy nie urywają się w ciągu dnia na papierosa, dostaną dodatkowe 5 dni do urlopowej puli w skali roku. Takim sposobem japońska firma marketingowa Piala Inc. chce zmotywować swoich pracowników do zdrowego trybu życia.

Zagłosuj

Pracujesz więcej, niż 40 godz. w tygodniu?

Liczba głosów:

Jak twierdzi zarząd firmy, palacze każdego dnia co najmniej o 15 minut skracają swój czas pracy, wychodząc na papierosa. Są jednak tacy, którym palenie zajmuje dużo więcej. Aby pozostali - niepalący pracownicy nie czuli się pokrzywdzeni, firma postanowiła dodać im 5 dni urlopu.

Pomysł się spodobał

Pomysł spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem wśród pracowników agencji marketingowej Piala Inc. Jak podaje „The Telegraph”, skorzystało już z tego 30 spośród 120 pracujących w firmie.

Trzy podstawowe korzyści

Pomysłodawcy tłumaczą, że ma to trzy podstawowe korzyści. Po pierwsze, promuje się w ten sposób zdrowy tryb życia, a po drugie, jest to swojego rodzaju rekompensata dla niepalących pracowników firmy. Kolejną sprawą jest fakt, że w Japonii częstym zjawiskiem jest pracoholizm i choroby oraz zgony, które ten powoduje. Pracownicy wypoczywający o 5 dni dłużej na urlopie mogą obronić się przed pracoholizmem nieco łatwiej niż pozostali.

Tymczasem w Nowym Jorku:

Zobacz także

RadioZET.pl/Fpiec.pl/Telegraph/strz