Zamknij

Dolores O'Riordan nie żyje. Wokalistka Cranberries​ zmarła w wieku 46 lat

Redakcja
15.01.2018 18:29
Dolores O'Riordan nie żyje. Wokalistka Cranberries​ zmarła w wieku 46 lat
fot. Wikimedia Commons

Dolores O’Riordan, wokalistka irlandzkiego zespołu rockowego The Cranberries zmarła nagle w wieku 46 lat w trakcie nagrywania nowego albumu w Londynie - podała agentka artystki.

O'Riordan zmarła nagle w Londynie, gdzie nagrywano nowy materiał. O śmierci artystki poinformował jej rzecznik. Piosenkarka miała 46 lat. Znana była przede wszystkim jako frontmenka zespołu Cranberries. Przyczyny śmierci nie zostały ujawnione.

Członkowie rodziny O'Riordan są "zdruzgotani wiadomością" i proszą o uszanowanie ich prywatności - napisała w oświadczeniu agentka artystki Lindsey Holmes. Artystka miała trójkę dzieci.

Zespół The Cranberries, założony w Limerick w 1989 roku, zdobył międzynarodową sławę w latach 90. XX wieku dzięki takim hitom jak "Linger" i "Zombie". Zespół wydał siedem albumów, z czego ostatni w kwietniu 2017 roku. Według oficjalnej strony internetowej The Cranberries, zespół sprzedał 40 mln płyt.

Dolores Mary Eileen O'Riordan urodziła się w Ballybricken w hrabstwie Limerick w Irlandii. Wychowywała się jako najmłodsze z siedmiorga dzieci. 18 lipca 1994 poślubiła Dona Burtona, byłego kierownika tras koncertowych zespołu Duran Duran, z którym ma troje dzieci. Od 2014 roku małżeństwo pozostaje w separacji. Do The Cranberries dołączyła w roku 1990, po wygranym przesłuchaniu. Zastąpiła Nialla Quinna, który opuścił zespół. Pierwszy solowy album wokalistki pt. "Are You Listening?" ukazał się 4 maja 2007.

RadioZET.pl/maal