Zamknij

Domenico Paviglianiti aresztowany. To jeden z najbardziej poszukiwanych ludzi we Włoszech

PAP
05.08.2021 18:04

Domenico Paviglianiti, który jest uznawany za szefa mafii kalabryjskiej 'Ndranghety - został w środę zatrzymany w Madrycie. Obywatel Włoch jest podejrzany m.in. o kierowanie jedną z największych na świecie organizacji mafijnych, a także o morderstwo.

Domenico Paviglianiti
fot. Italian Carabinieri/Associated Press/East News

Domenico Paviglianiti został aresztowany. Jak podała w czwartek hiszpańska policja krajowa (Policia Nacional), zatrzymany boss mafijny przebywał na terenie aglomeracji Madrytu podając się za obywatela Portugalii. Podczas zatrzymania przedstawił sfałszowany dokument tożsamości tego kraju.

Domenico Paviglianiti aresztowany w Madrycie

"W chwili zatrzymania mężczyzna posiadał przy sobie sześć telefonów komórkowych oraz blisko 6000 euro w gotówce" – poinformowała na twitterze Policia Nacional. Według komunikatu Paviglianiti, który usłyszał już zarzuty i trafił tymczasowo do aresztu, to jeden z najbardziej poszukiwanych ludzi we Włoszech. "Nasi funkcjonariusze ujęli w Madrycie głównego przywódcę kalabryjskiej 'Ndranghety" – napisała w komunikacie hiszpańska policja.

Madryckie media donoszą, że Paviglianiti został schwytany w ramach wspólnej operacji służb policyjnych Hiszpanii i Włoch. W trakcie dochodzenia ustalono, że także część rodziny bossa 'Ndranghety mieszkała już od jakiegoś czasu w Hiszpanii, w aglomeracji Barcelony. Agencja EFE przypomniała, że aresztowanemu zarzuca się - poza kierowaniem organizacją przestępczą i handlem narkotykami - także obrót bronią i morderstwo.

RadioZET.pl/PAP - Marcin Zatyka/oprac. AK