Zamknij

Martwa para znaleziona w hotelu na Dominikanie. Kilka dni wcześniej zmarła tam inna turystka

06.06.2019 12:37
Dominikana
fot. Shutterstock

Parę amerykańskich turystów znaleziono w jednym z hoteli na Dominikanie. Kilka dni wcześniej w tym samym miejscu zmarła ich rodaczka. Policja twierdzi, że śmierci te nie są ze sobą powiązane. 

Dwoje turystów ze Stanów Zjednoczonych – 63-letni Edward Holmes i 49-letnia Cynthia Day – przyjechało na Dominikanę 25 maja. Pierwotnie mieli pozostać do 27 maja, ale nie wymeldowali się z hotelu. Zaniepokojeni członkowie personelu postanowili sprawdzić, co z nimi, i gdy weszli do pokoju, zobaczyli martwą parę.

Zobacz także

Wedle wstępnych ustaleń ze śmiercią pary nie wiąże się udział osób trzecich, a sekcja zwłok wykazała, że jej powodem miała być niewydolność oddechowa. Mężczyzna miał się dzień wcześniej skarżyć na silne bóle w klatce piersiowej.

Śmierć turystów z USA na Dominikanie 

Jak donosi portal ABC News, kilka dni przed śmiercią pary z Maryland, w tym samym dominikańskim hotelu zmarła inna turystka z USA. Miranda Schaupp-Werner zmarła chwilę po przybyciu i zameldowaniu, gdy wypiła drinka w hotelowym minibarze. Przyczyną jej śmierci także była niewydolność oddechowa oraz obrzęk płuc, mimo iż przed wylotem na wakacje była całkowicie zdrowa. 

Krewni zmarłej, gdy tylko dowiedzieli się o śmierci Holmesa i Day, nabrali podejrzeń, że cała trójka mogła zostać otruta. Poprosili więc o pomoc Departament Stanu USA, aby zaangażował się w śledztwo. „Nie przeprowadzono badań toksykologicznych i nie zbadano drinka, którego wypiła pani Shaup-Werner ani szklanki, z której go wypiła” – mówi w rozmowie z ABC News Jay McDonald, prawnik reprezentujący rodzinę Schaupp-Werner.

Zobacz także

Amerykańskie służby przyznały, że cały czas starają się monitorować sytuację, niemniej jednak nic nie wskazuje na to, że wszystkie trzy śmierci mogły mieć ze sobą jakikolwiek związek poza przyczynami medycznymi. Także kierownictwo hotelu, w którym doszło do tragedii, odpiera zarzuty ws. ew ewentualnych otruć bądź zaniedbań. 

RadioZET.pl/Gazeta.pl/ABC News