Zamknij

Wystawili na sprzedaż domy za 1 euro. Nie spodziewali się takiej reakcji

Redakcja
02.02.2019 13:39
Domy za 1 euro na Sycylii
fot. Twitter screen

Domy za 1 euro w miasteczku Sambuca na Sycylii cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Trzysta wniosków i sto tysięcy e-maili - taki jest dotychczasowy odzew ludzi z całego świata na rozpowszechnioną w mediach informację o sprzedaży nieruchomości. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Władze sycylijskiej miejscowości, które zmagają się w tych dniach z rekordową falą zainteresowania ze strony potencjalnych klientów tłumaczą im, że warunkiem zakupu domu za 1 euro jest zobowiązanie się do jego wyremontowania za co najmniej 15 tysięcy euro.

Domy za 1 euro we Włoszech 

Od miesięcy władze miasteczka, uznanego w 2016 roku za najpiękniejsze we Włoszech, podejmowały starania, by sprzedać 40 opuszczonych tamtejszych domów komunalnych i 400 prywatnych.

Tymczasem, jak zauważa prasa, wystarczyły informacje w amerykańskiej telewizji i brytyjskiej gazecie, rozpowszechnione następnie przez inne media, by mały urząd został zasypany korespondencją od osób zainteresowanych z całego świata i proszących o dodatkowe informacje. Napłynęło 100 tysięcy e-maili. Również telefon nie przestaje tam dzwonić. Niektórzy przyjeżdżają od razu osobiście, np. z Nowego Jorku i Dubaju.

Zainteresowanie zakupem domów w Sambuca wyraziły osoby z Wielkiej Brytanii, Argentyny, Norwegii, Danii, Izraela i innych krajów.

RadioZET.pl/PAP/DG