Zamknij

Komik nabrał Donalda Trumpa. Podał się za senatora Boba Menendeza [WIDEO]

Redakcja
02.07.2018 08:45
Komik nabrał Donalda Trumpa. Podał się za senatora Boba Menendeza [WIDEO]
fot. AFP/East News

Donald Trump powinien przywiązywać uwagę do tego, z kim rozmawia i co mówi. Prezydent dał się nabrać komikowi, który przez telefon podał się za senatora. Jego telefon puszczono przez zaszyfrowane linie w Białym Domu i komik bez problemu skontaktował się z Trumpem. Wystarczyło podanie nazwiska polityka. 

Komik John Menendez podał się za senatora Boba Menendeza. Nie miał specjalnych problemów z przejściem przez procedury bezpieczeństwa obowiązujące w Białym Domu. 

– Halo tutaj senator Bob Menendez! Proszę mnie łączyć z prezydentem – powiedział pewnym głosem komik. Został zapytany przez pracowników, czemu dzwoni z innego numeru niż zwykle. Wówczas odpowiedział, że jest na wakacjach. To wystarczyło. Minęło pół godziny, a prezydent do niego oddzwonił. 

– Hej, Bob, co tam słychać? – komik usłyszał w słuchawce prezydenta i nie mógł w to uwierzyć. Zapis rozmowy opublikował w sieci.

Bob Menendez został oczyszczony z zarzutów o przekupstwo, czego pogratulował mu Donald Trump. Komik zażądał od prezydenta, żeby powołał nowego sędziego Sądu Najwyższego, który „nie będzie zbytnio konserwatywny”.

Zobacz także

– Zrobię to w ciągu 12 do 14 dni – obiecał prezydent.

Na wpadkę zareagowała już administracja. – Czasami kanały prezydenta są otwarte zbyt szeroko i takie błędy się zdarzają – powiedział telewizji CNN pracownik Białego Domu.

John Menendez stwierdził, że niezwykle łatwo można go było zdemaskować. Wystarczyłoby pytanie o stan, z jakiego pochodzi senator albo nawet partia. Prawdziwy Bob Menendez jest demokratycznym senatorem z New Jersey.

RadioZET.pl/KM