Zamknij

USA zaatakuje Koreę Północną? Trump: stała się probleme

Redakcja
14.04.2017 07:39
USA zaatakuje Koreę Północną? Trump: stała się probleme
fot. PAP/EPA

- Nie wykluczamy opcji militarnych wobec Korei Północnej - to najnowsze doniesienia z Białego Domu, po spekulacjach, że Pjongjang może przeprowadzić kolejną próbę jądrową. Donald Trump przyznaje, że Korea Północna "stała się problemem".

- Mamy największą armię świata, która jak zwykle wykonuje swoją robotę. Dajemy im całkowitą autoryzację do działań. A - szczerze - ostatnio były one bardzo udane. Korea Północna jest problemem. Problem zostanie rozwiązany - mówił Donald Trump podczas swojego wystąpienia.

Donald Trump po raz kolejny ostrzegł komunistyczny reżim w Pjongjang, że nierespektowanie rezolucji Rady Bezpieczeństwa może się dlań źle skończyć. - Korea Północna szuka kłopotów. Jeśli Chiny postanowią pomóc, byłoby świetnie. Jeśli nie, rozwiążemy ten problem bez nich! USA - napisał Trump na Twitterze, odnosząc się do rozwijania przez Pjongjang programu zbrojeń nuklearnych i programu rakietowego.

Korea Płn. powinna "dla własnego bezpieczeństwa" wstrzymać jakiekolwiek plany nowych prób nuklearnych i rakietowych - ostrzegł w środę chiński tabloid "Global Times". Dziennik napisał, że USA nigdy nie zgodzą się na to, by reżim w Pjongjangu dysponował bronią atomową.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Wcześniej siły USA zrzuciły w Afganistanie bombę na jaskinie tzw. Państwa Islamskiego.

RadioZET.pl/pao, KM