Zamknij

Donald Trump komentuje wygląd Brigitte Macron. Internet szaleje [WIDEO]

Redakcja
14.07.2017 07:43
Donald Trump komentuje wygląd Brigitte Macron. Internet szaleje [WIDEO]
fot. PAP/EPA

Trwa wizyta amerykańskiej pary prezydenckiej we Francji. Donald i Melania Trump spotkali się już z Emmanuelem i Brigitte Macron, a w piątek będą wspólnie celebrować francuskie święto narodowe. Przy okazji wymiany uścisków dłoni i kurtuazyjnych formułek, nie obyło się jednak bez niezręczności. 

Donald Trump postanowił w typowy dla siebie sposób nie owijać w bawełnę i skomentować wygląd Pierwszej Damy Francji.

Kamery uchwyciły moment, w którym prezydent USA patrzy z podziwem na Brigitte i bez cienia speszenia ocenia jej wygląd.

Zobacz także

- Jest Pani w takiej dobrej formie, naprawdę - powiedział Trump. Później powtórzył te słowa w stronę Macrona, chcąc podkreślić, że faktycznie chwali wygląd Brigitte. - Ona jest naprawdę w dobrej formie fizycznej - powtórzył. - Piękna - dodał, jak gdyby nie wierzył, że francuska pierwsza para usłyszała te słowa. 

To zachowanie nie umknęło uwadze internautom i komentatorom. Wielu z nich uważa gest Trumpa za gruboskórny przejaw braku kultury. Pojawiły się też oskarżenia o seksizm. Faktycznie, trudno sobie wyobrazić, żeby takie komentarze płynęły w stronę polityka, który przekroczył magiczną granicę 60 lat. W zasadzie to ciężko sobie wyobrazić, żeby jakikolwiek mężczyzna słyszał na oficjalnych, służbowych spotkaniach komentarze dotyczące swojego wyglądu. 

Kiła szaleje nad polskim morzem. Jest się czego bać?

To też nie pierwsze aluzje związane z wiekiem Brigitte Macron. Złośliwi nazywali ją Pierwszą "Babcią" Francji, inni emocjonowali się nietypowym początkiem znajomości pary. Przeciwnicy tej retoryki zwracali uwagę, że mężczyźni wiążący się z młodszymi kobietami nigdy nie podlegają ostracyzmowi społecznemu. 

RadioZET.pl/KM