Zamknij

Donald Trump w ostrych słowach o Korei Północnej. Mówi o całkowitym zniszczeniu

Redakcja
19.09.2017 17:34
Donald Trump w ostrych słowach o Korei Północnej. Mówi o całkowitym zniszczeniu
fot. PAP/EPA

Mocne wystąpienie Donalda Trumpa na sesji  Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Dużo mówił o Korei Północnej. Prezydent zdecydowanie dał do zrozumienia, że cierpliwość Stanów Zjednoczonych się już kończy. 

Prezydent USA Donald Trump podkreślił we wtorek, że czas już, by wszystkie kraje współpracowały, żeby odizolować reżim Korei Północnej, dopóki nie zaprzestanie on zachowywać się wrogo.

Występując na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ ostrzegł, że jeśli USA będą zagrożone, nie będą miały innego wyjścia niż całkowite zniszczenie Korei Północnej.

Zobacz także

Mówiąc o północnokoreańskim przywódcy Kim Dzong Unie oświadczył, iż prowadzi on misję samobójczą dla siebie i swojego reżimu.

Trump oświadczył we wtorek na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ: "Powstrzymamy terroryzm islamski, ponieważ nie możemy pozwolić, żeby podarł on na kawałki cały świat".

Zobacz także

Prezydent podkreślił, że czas już zdemaskować kraje, które popierają takie ugrupowania jak Al-Kaida czy Hezbollah. Ekstremistów islamskich nazwał nieudacznikami.

Zarzucił też Iranowi destabilizujące zachowanie. Władze Iranu nazwał morderczym reżimem. Mówił o Iranie jako o wyczerpanym ekonomicznie "awanturniczym państwie" (rogue state), którego głównym artykułem eksportowym jest przemoc.

Występując na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ Trump oświadczył, że porozumienie społeczności międzynarodowej z Teheranem w sprawie irańskiego programu nuklearnego było jedną z najgorszych i najbardziej jednostronnych transakcji, do jakich kiedykolwiek przystąpiły Stany Zjednoczone.

Uznał to porozumienie za żenujące dla Stanów Zjednoczonych i zapowiedział, że sprawa nie jest jeszcze zamknięta.

RadioZET.pl/PAP/KM