Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Akcja #metoo się rozrasta. Coraz więcej kobiet oskarża o molestowanie... Donalda Trumpa [WIDEO]

30.11.2017 16:25
xxx wiadomosci

Wydłuża się lista wpływowych i znanych mężczyzn, którzy stają się negatywnymi bohaterami akcji #metoo. Coraz więcej oskarżeń dotyczy też prezydenta Donalda Trumpa. 

Akcja #metoo się rozrasta. Coraz więcej kobiet oskarża o molestowanie... Donalda Trumpa [WIDEO] fot. PAP/EPA

Rzeczniczka Białego Domu powiedziała ostatnio, że 20 kobiet, które oskarżyły Trumpa o molestowanie, opowiada kłamstwa. Sam prezydent nie przebierał w słowach dodając, że niektóre z nich "nie są zbyt atrakcyjne, by zechciał mieć z nimi intymne relacje". Tymczasem lista rośnie, a wyznania kobiet kompletuje "The Guardian".

Na aktualizowanej stronie można przeczytać kilkadziesiąt cytatów pochodzących od różnych kobiet. Wyznania pochodzą m.in. od byłych partnerek biznesowych, pracowniczek linii lotniczych, modelek. 

"On jest jak ośmiornica. Jego ręce są wszędzie" - brzmi wypowiedź Jessiki Leeds, członkini załogi samolotu pierwszej klasy. Twierdzi, że prezydent łapał ją za piersi i próbował włożyć swoje ręce pod jej sukienkę.

Inne wyznania są utrzymane w podobnym stylu. Była współpracowniczka Donalda Trumpa Jill Harth wyznała, że obecny prezydent przyparł ją do ściany i dotykał jej piersi i krocza. Wymusił też pocałunek. O dotykaniu miejsc intymnych (przez ubranie) mówi też Kristen Anderson.

Całą listę wyznań kobiet można znaleźć tutaj.

RadioZET.pl/The Guardian/KM

Oceń