Zamknij

Trump potwierdza: Spotkanie z Kim Dzong Unem odbędzie się 12 czerwca

Redakcja
01.06.2018 21:01
Kim Dzong Un Donald Trump
fot. PAP

Donald Trump potwierdził, że spotkanie z Kim Dzong Unem odbędzie się 12 czerwca. Prezydent Stanów Zjednoczonych spotkał się w piątek z przybyłym do USA wysłannikiem Korei Północnej Kim Jong Czolem.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak poinformował Biały Dom, przedstawiciel reżimu miał przekazać Trumpowi list od przywódcy Północy Kim Dzong Una. Sekretarz stanu USA Mike Pompeo w minionych dniach dwukrotnie spotkał się w Nowym Jorku z przedstawicielem władz w Pjongjangu, by omówić przygotowania do ewentualnego szczytu z udziałem Trumpa i Kim Dzong Una.

W czwartek drugie z tych spotkań zakończyło się dwie godziny wcześniej, niż zaplanowano. Jak wyjaśnił Departament Stanu, stało się tak ze względu na "osiągnięty postęp".

Kim Jong Czol - wiceprzewodniczący Komitetu Centralnego Partii Pracy Korei i były szef północnokoreańskiego wywiadu - to najwyższy rangą funkcjonariusz północnokoreańskiego reżimu przebywający z wizytą w USA od 2000 roku.

Spotkanie Donald Trump - Kim Dzong Un 

Trump i Kim Dzong Un mieli spotkać się 12 czerwca w Singapurze. Tydzień temu prezydent USA odwołał to spotkanie, jako powód podając "otwartą wrogość" Pjongjangu, ale wkrótce zmienił zdanie i oświadczył, że przygotowania do szczytu trwają.

Szczyt w Singapurze, jeśli do niego dojdzie, będzie pierwszym w historii spotkaniem przywódców USA i Korei Północnej. 

RadioZET.pl/PAP/DG