Zamknij

Lekarz zbadał Donalda Trumpa. Prezydent USA ma słabość do coca coli light i fast foodów

Redakcja
09.02.2019 09:08
Donald Trump
fot. PAP/EPA

Stan zdrowia Donalda Trumpa jest znakomity - brzmi komunikat głównego lekarza Białego Domu. Amerykański prezydent poddał się w piątek w Waszyngtonie czterogodzinnym kontrolnym badaniom lekarskim.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Jestem szczęśliwy, że mogę poinformować, iż prezydent USA jest zdrowy i mam nadzieję, że tak będzie przez całą jego kadencję - zakomunikował prezydencki lekarz Sean Conley.

Według niego Donald Trump nie pije alkoholu i nie pali papierosów, jest za to fanem coca coli light oraz fast foodów.

Badania zostały wykonane w szpitalu wojskowym Walter Reed na przedmieściach Waszyngtonu. Lekarz podkreślił, że ani razu nie musiał użyć środka znieczulającego w celu przeprowadzenia kompleksowego przeglądu stanu zdrowia Donalda Trumpa.

- Prezydent jest zdolny do wykonywania swoich obowiązków i myślę, że tak pozostanie do końca kadencji, a nawet do końca kolejnej kadencji, jeśli zostanie ponownie wybrany - podkreślił Sean Conley. - Ma dużo energii, wytrzymałości, co świadczy o tym, że ma znakomite geny. Jego serce pracuje wzorowo - dodał. 

Zobacz także

Jedynym mankamentem w stanie zdrowia Donalda Trumpa jest jego lekka nadwaga. Prezydent, przy wzroście 190 cm, waży 108 kg, w związku z tym zalecony został mu zestaw ćwiczeń do zrzucenia zbędnych kilogramów. Według lekarza Trump powinien pozbyć się od 4 do 7 kg. 

CZYTAJ TAKŻE: Poznaj sekret skutecznego odchudzania. Dietetyk obala mity

RadioZET.pl/PAP/DG